У Львові поховали відомого композитора Мирослава Скорика (фото)

У Львові поховали відомого композитора Мирослава Скорика (фото)
Львів попрощався із композитором Мирославом Скориком

Поховали відомого львів'янина на Личаківському кладовищі

Сьогодні Львів попрощався із композитором, музикознавцем та Героєм України Мирославом Скориком. Поховали композитора на Личаківському кладовищі у Львові

Мирослав Скорик помер 1 червня на 82-му році життя. В середу, 3 червня,  в Києві в Патріаршому Соборі Воскресіння Христового УГКЦ (Лівобережна) відбулося прощання з Мирославом Скориком.

Сьогодні в Архикатедральному Соборі Святого Юра у Львові відбувся чин похорону композитора та музикознавця Мирослава Скорика. Після цього його поховали на Личаківському кладовищі.

Похорон Мирослава Скорика. Фото ЛМРПохорон Мирослава Скорика. Фото ЛМР

Похорон Мирослава Скорика. Фото ЛМРПохорон Мирослава Скорика. Фото ЛМР

Похорон Мирослава Скорика. Фото ЛМРПохорон Мирослава Скорика. Фото ЛМР

Похорон Мирослава Скорика. Фото ЛМРПохорон Мирослава Скорика. Фото ЛМР

Мирослав Скорик - вчитель багатьох відомих композиторів. Серед них - Євген Станкович, Іван Карабиць, Ганна Гаврилець, Освальдас Балакаускас, Олег Кива, Віктор Степурко, Олександр Козаренко, Богдана Фроляк Віктор Теличко, Іван Небесний, Леся Горова, Володимир Зубицький та багато інших. Був почесним співголовою Національної Спілки композиторів України.

У творчому доробку композитора представлені найрізноманітніші музичні жанри: опера, балет, «Реквієм», концерти (для оркестру, для віолончелі з оркестром, три фортепіанні, два скрипкових), твори для оркестру, камерних ансамблів різного складу, фортепіано. Покоління 60-х знає його знамениті естрадні пісні: блюз-танго «Намалюй мені ніч», перший український твіст «Не топчіть конвалій». Маестро Скорик безпосередньо брав участь у створенні епохального фільму «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова. Його опера «Мойсей» - єдиний твір в Україні, який отримав благословення Папи Римського Іоанна Павла ІІ, а легендарна «Мелодія» є духовним гімном України.

Мирослав Скорик здійснив редакції оперних творів українських класиків, серед яких «На Русалчин Великдень» Миколи Леонтовича, «Купало» Анатоля Вахнянина, «Роксолана» Дениса Січинського.

У композиторській стилістиці Скорик продовжував традиції львівської школи, дав модерну авторську візію українського, зокрема карпатського, фольклору і львівського міського й салонного музикування, а також сучасної популярної музики, насамперед джазу.

Його твори регулярно виконуються в Україні, а також у Німеччині, Франції, Австрії, Швеції, Голландії, Болгарії, Чехії, Словаччині, Польщі, Великій Британії, США, Канаді та Австралії.

Будь-який твір Мирослава Скорика зачаровує, насамперед, мелодичним звучанням. Ця особливість музики Мирослава Михайловича єднає всіх - і тих, хто не знає нот, і аматорів, і музикантів-професіоналів. Найширша гамма образного світу Мирослава Скорика - від щонайтоншої лірики і зухвало веселих сплесків до трагічних та скорботних почуттів - звучить музикою, зверненою до людської душі. «Музику потрібно писати так, щоб люди хотіли її слухати», - завжди був переконаний композитор.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: