«Космічні черв’яки» допоможуть боротися з хворобами м’язів

«Космічні черв’яки» допоможуть боротися з хворобами м’язів
Черв'яків запустять у космос у листопаді 2018 року

Вчені планують запустити у космос тисячі новонароджених черв'яків, щоб вивчати хворобу слабкості м'язів у літніх людей

Дослідники з Ексетерського університету, що в англійському графстві Девон, пояснюють - структура м'язів у черв'яків нематодів (круглих черв'яків) схожа на людську, через що їх і обрали для експериментів у космосі.

Вчені сподіваються, що це допоможе у боротьбі з дистрофією м'язів та проблемами, які викликає діабет.

Через невагомість космонавти втрачають близько 40% маси своїх м'язів після 180 днів перебування на Міжнародній космічній станції (МКС).

У дослідженнях використовуватимуть вид нематодів, що має наукову назву Caenorhabditis elegans - «Вільноживучі нематоди».

Вони підходять для експериментів щодо довготривалих змін людської фізіології, адже так само страждають від втрати маси м'язів, як і люди за схожих умов.

Колін Дін, дослідниця з Ексетерського університету пояснює: «Після повернення на землю космонавти не можуть нормально рухатися й мають проходити серйозні програми реабілітації».

«Через схожість на людські м'язи ми посилаємо у космос черв'яків й спостерігаємо за змінами у них та впливом космічного польоту на їхні м'язи», - додає вчена.

Годуватимуть, а потім заморозять

29 листопада ракета з черв'яками буде запущена з Космодрому імені Кеннеді у Флориді, й пролетить 400 км до МКС.

Маленьких черв'яків помістять у невеличкі мішечки з рідкими поживними речовинами - щоб вони протягом тижня на орбіті жили й розмножувалися. У цього виду можлива поява незвичних личинок внаслідок негативного впливу зовнішнього середовища.

Далі їх заморозять при температурі - 80 C та повернуть на Землю для аналізів.

Нематоди - часті «гості» на космічних станціях, де їх вже протягом багатьох років вивчають науковці. Вони навіть змогли пережити катастрофу шатлу «Колумбія» у 2003 році.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: