Зміна клімату загрожує Інтернетові

Зміна клімату загрожує Інтернетові

Зображення: imaginima/ iStock.

Рівень моря, що зростає, загрожує Інтернетові, – на це вказують результати американського дослідження

Адже поблизу узбережжя розташовано багато ліній та точок присутності – і вони часто не водостійкі. Вже через 15 років велика частинка цієї мережевої інфраструктури може стати жертвою моря, рівень якого все зростає. Особливо від цього можуть постраждати Нью-Йорк, Маямі та Сіетл, кажуть науковці.

Оптоволокно та його вузли сьогодні становлять основу світового Інтернету. Вони сполучають континенти, відповідають за передачу даних між містами та всередині великих агломерацій. Оскільки найбільші мегаполіси, як і міжокеанічні морські кабелі, розташовані поблизу узбережь, саме тут сконцентровано особливо багато мережевої інфраструктури. Лише в США через узбережжя пролягають тисячі кілометрів оптоволокна.

Всі морські кабелі, що прокладені на морському дні, водонепроникні завдяки їхній багатошаровій захисній оболонці. Проте це не стосується наземних оптоволоконних ліній та вузлів, що закопані вздовж узбережжя. Вони хоч є водостійкі, проте не достатньо щільні, пояснили Керол Барфорд (Carol Barford) з Університету Вісконсина-Медісона та її колеги. Тобто, опинившись цілком під подою, вони не зможуть продовжувати роботу.

Аби з’ясувати, чи загрожує інтернет-інфраструктурі рівень моря, що зростає, і якщо так, то в який спосіб, американські науковці зіставили місця розташування ліній і вузлів, наближених до узбережь, з прогнозами, наскільки зросте рівень моря в майбутньому. Це стало першим дослідженням можливих ризиків для мережевої інфраструктури в результаті кліматичних змін, повідомили вчені.

Результат: деякі з ключових вузлів та ліній світового Інтернету перебувають у більшій небезпеці, ніж дотепер вважали. Адже вже 2033 року лише в США покритими водою можуть виявитися майже 6 500 кілометрів оптоволокна, засвідчують дослідження. Крім того, вода може оточити 1100 інтернет-вузлів.

«Місця приземлення трансокеанічних підводних кабелів вже незабаром опиняться під водою, – повідомив Барфорд. – Це нас якраз і здивувало. Адже ми очікували, що у нас є ще принаймні 50 років, щоб підготуватися до таких викликів. Але 50 років у нас немає». Якщо нічого не зробити, то велика частина збитків буде завдана значно раніше, ніж припускали.

Найсильніше можуть постраждати Нью-Йорк, Маямі та Сіетл. Адже вони розташовані безпосередньо на узбережжі, а лінії передачі даних, що прокладені у цих мегаполісах, навіть зараз лише трошки вивищуються над рівнем моря. «20-25 років тому, коли ці лінії прокладали, ніхто ще не думав ні про підвищення рівня моря, ні про кліматичні зміни», – сказала Барфорд.

Якщо ці лінії передачі даних вийдуть з ладу або зазнають пошкоджень, наслідки стануть відчутними в цілому світі, наголошують учені. Позаяк власне мережевий шлюз американських мегаполісів та їхні лінії зв’язку утворюють важливі центри міжнародної мережевої інфраструктури. Крім того, дані в цих регіонах накопичуються у небагатьох магістралях. Якщо вони вийдуть з ладу, то це може зруйнувати глобальну інтернет-комунікацію.

«Це сигнал до активності: ми мусимо вже думати про те, як уникнути цієї проблеми», – наголосила Барфорд. З її слів, залишається небагато часу, щоб захистити мережеву інфраструктуру від майбутнього затоплення. В деяких випадах достатньо було б кращих дамб та інших запобіжних заходів від повеней. «Так ми б виграли трохи часу. В усякому випадку, втримувати море впродовж тривалого часу – складно. Також потрібно краще захистити від проникнення води лінії і вузли. Передусім потрібно буде належно оснастити саму інфраструктуру», – сказала Барфорд.

Klimawandel bedroht Internet
University of Wisconsin-Madison, 17.07.2018
Зреферувала С. К.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: