КВУ: 32% фінансових законопроектів – це популізм
За даними КВУ, лідером за відсотком нереальних до виконання законопроектів є «Опозиційний блок»
Третина фінансових законопроектів, поданих народними депутатами ВР VIII скликання, є нереальними до виконання. Про це свідчать дані Міністерства фінансів України, повідомляє Комітет виборців України.
За період 1 січня 2017 року – 1 січня 2018 року до Міністерства фінансів надійшло на експертизу 1332 проекти законів, за якими Мінфін надав проекти висновків щодо можливості їх реалізації. З них 428 законопроектів або 32% отримали негативні висновки.
У 2016 році негативні висновки Мінфіну отримали 34% проектів законів.
Лідером за відсотком нереальних до виконання законопроектів є «Опозиційний блок»: 39% проектів законів, поданих депутатами фракції упродовж 2017 року, отримали негативні висновки міністерства.
У «Радикальної партії Олега Ляшка», «Батьківщини», «Волі Народу» та «БПП» частка нереалістичних законопроектів складає 20-27% законопроектів від кількості поданих. У «Самопомочі», «Народного Фронту» та групи «Відродження» нереальними до виконання є від 12 до 19% проектів законів.
«Однією із загроз 2018 року є зростання рівня популізму напередодні президентських та парламентських виборів. Народні депутати часто пропонують ініціативи, які нереально виконати за існуючих фінансових умов. При цьому чинне законодавство зобов’язує депутатів подавати фінансові розрахунки до законопроектів, однак на практиці цю норму майже не виконують або ж вказують відверто нереальні джерела доходів. Як наслідок, Мінфін критикує такі ініціативи, вказуючи на їх нереалістичність», - зазначив голова КВУ Олексій Кошель.
Серед прикладів нереалістичних ініціатив – проект закону №7352 авторства С. Капліна, яким пропонується підняти мінімальну зарплату до 10 000 грн. При цьому в частині фінансово-економічного обгрунтування документу вказано, що «законопроект не потребує додаткового фінансування з Державного бюджету».
Законопроект №7314-1 (автори - Н. Королевська та Ю. Солод) пропонує забезпечити безкоштовним харчуванням всіх учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів, однак ініціатори також вказують, що проект не потребує видатків із Державного бюджету України.
Законопроекти №7069-1, 6510-1 (автори - депутати «Батьківщини») передбачають підвищення соцзахисту ветеранів війни, а також дітей, які постраждали внаслідок воєнних дітей за рахунок недопущення укриття податків у офшорних зонах.
Коментарі — 0