На Сумщині кількість субсидіантів серед споживачів газу зменшилася майже вдвічі
Борги за газ клієнтів «Сумигаз Збут» досягли 605 млн грн
Серед клієнтів «Сумигаз Збуту» кількість субсидіантів зменшилася в 1,7 раза. Значне скорочення числа субсидіантів серед мешканців Сумської області веде до пропорційного зростання неплатежів за газ. Борги за газ клієнтів «Сумигаз Збут» досягли 605 млн грн.
Зараз борг на суму понад 5 тис. грн мають 9,9 тис. клієнтів «Сумигаз Збуту», а понад 10 тис. грн. - 778 домоволодінь. Найбільша сума заборгованості становила 155 тис. грн. Зростання неплатежів за газ пов'язане зі скороченням числа субсидіантів, що пов'язане зі зміною правил нарахування державної допомоги. Так, соціальна норма на опалення газу знижена з 5 до 4 куб. м, а в разі несплати за газ протягом двох місяців нарахування субсидії припиняється.
Одне з найпоширеніших питань стосується оплати обов'язкового платежу. За роз'ясненнями соціального захисту споживач повинен платити обов'язкову частку, якщо використовує газ. Згідно з Положенням, у разі якщо вартість фактично використаної послуги менша, ніж обов'язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість.
Щоб уникнути відключення від газопостачання, боржникам слід розрахуватися за спожитий газ. Повторне приєднання до системи газопостачання можливе лише після повного погашення заборгованості та компенсації збитків, пов'язаних з припиненням та поновленням газопостачання.
«Уже в поточному році розіслали 3,2 тис. письмових повідомлень про припинення газопостачання. Законодавством передбачено, що якщо споживач систематично не сплачує і накопичує борги, компанія-постачальник природного газу повинна припинити поставки газу. Якщо ж після цього борг не погашений, ініціює стягнення боргу в судовому порядку», - каже директор «Сумигаз Збут» Олена Руденко.
Для домоволодінь одним з виходів є отримання державної допомоги - субсидії, для чого потрібно буде погасити борг. Або оформити розстрочку, що можна зробити, звернувшись до офісу компанії.
Коментарі — 0