«Роттердам+» не покриває реальну вартість вугілля, - експерт

«Роттердам+» не покриває реальну вартість вугілля, - експерт
Вугілля

Профільний експерт вважає, що формула «Роттердам+» - це перехідний етап до ринку вугілля

Вугільна складова в тарифі на електроенергію, що базується на котируваннях вугільного хабу ARA (формула «Роттердам+»), не покриває реальну вартість вугілля на міжнародних ринках.

Про це в ефірі каналу «Еспресо» зазначив Юрій Корольчук, засновник Фонду енергетичних стратегій.

Коментуючи заяви НКРЕКУ щодо можливого зростання ОРЦ на 2018 рік, експерт зазначив, що, безперечно, це пов’язано і з суттєвим ростом цін на вугілля на міжнародних ринках.

«Зараз дійсно НКРЕКУ, до речі, заявило про те, що буде зростати ціна на електроенергію для промисловості десь приблизно 10-15%. І вона, знову ж таки, обумовлена тим, що виросла ціна приблизно десь з 60, грубо кажучи, до 85 доларів на зовнішніх ринках. Ми ж імпортуємо вугілля, тобто, його треба закупити за ті ж долари, за цю реальну ціну», - каже Корольчук.

Таким чином, на думку засновника Фонду енергетичних стратегій, сьогодні формула «Роттердам+» не відображає реальну ціну вугілля.

«Це («Роттердам+», - ред.) взагалі не ідеальна формула. Це перехідний етап до ринку вугілля», - зазначив експерт.

Юрій Корольчук також підкреслив, що Україна просто змушена нарощувати видобуток власних енергоресурсів, в іншому випадку обсяг імпорту буде зростати з року в рік.

Нагадаємо, у 2016 році НКРЕКУ прийняла Постанову №289, в якій затвердила нову методологію розрахунку оптової ринкової ціни електроенергії. Згідно даній методології, ціна вугілля в тарифі базується на котирування вугільного хаба ARA (порт Роттердам) + доставка в український порт.

За словами експертів, завдання методики на першому етапі - компенсувати дефіцит вугілля для ТЕС (в цьому році він складе близько 25%, в наступному за прогнозами досягне 35-40%) за рахунок зовнішніх поставок. У середньостроковій перспективі - витіснити імпорт за рахунок нарощування власного видобутку. Єдина ціна на власний та імпортний енергоресурс має стати імпульсом для збільшення власного видобутку газу.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: