В Нацбанку прокоментували зниження інфляції
В НБУ очікували на зниження інфляції за підсумками червня
У Національному банку України заявили, що зниження інфляції за підсумками червня у річному вимірі було очікуваним, а її показник виявився трохи нижче траєкторії прогнозу, опублікованого в інфляційну звіті за квітень.
Про це повідомили у прес-службі регулятора.
«Це сталося в основному завдяки значному розширенню пропозиції продуктів харчування, в тому числі сирих, внаслідок більш сприятливих погодних умов і збільшення імпорту», - відзначили у Нацбанку.
Крім того, на темпах зростання вартості імпортованих товарів, а також цін на товари і послуги зі значною імпортної складової в собівартості сприятливо позначилося зміцнення обмінного курсу гривні.
При цьому, в НБУ вказують, що інфляційний тиск залишається значним, перш за все в результаті стійкого споживчого попиту, який підтримують високі темпи зростання реальної заробітної плати.
Так, темпи зростання вартості послуг знизилися помірно (до 14% рік до року). Однак, активізація споживчого попиту зумовила прискорене зростання вартості деяких послуг (наприклад, туристичних послуг, послугу ремонту і т.д.).
У свою чергу уповільнення зростання цін на сировину, в тому числі через зниження світових цін, сприяло зниженню темпів зростання цін на вироби з м'яса і молочних продуктів, крім масла, на яке зберігався високий зовнішній попит.
В НБУ також нагадали, що оновлений прогноз інфляції на 2018-2020 роки буде оприлюднений 12 липня. Новий детальний макроекономічний прогноз буде опублікований у наступному випуску інфляційного звіту 19 липня.
Як відомо, у червні 2018 року споживчі ціни в Україні не змінилися. При цьому, з початку року їх зростання склало 4,4%.
До слова, в Україні з початку року найбільше подорожчали овочі та фрукти.
Коментарі — 0