Використання даних щодо «Роттердам +» відповідає закону про ціни і ціноутворення – Мінекономіки
З 2016 НКРЕКП розраховує прогнозовану оптову ціну на електроенергію з урахуванням вартості вугілля «в порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну» (API2 +)
Після критики деяких експертів і депутатів єдиної політики ціноутворення на енергоресурси, прем'єр-міністр Володимир Гройсман доручив профільним відомствам розібратися, в тому числі, з формулою ціноутворення в тепловій енергетиці. У зв'язку з цим, віце-прем'єр-міністр Степан Кубів провів нараду з віце-прем'єром Володимиром Кістіоном, міністром енергетики Ігорем Насаликом, головою НКРЕКП Дмитром Вовком, главою регуляторної служби Ксенією Ляпіною, представниками Мінекономрозвитку та ДФС.
«Учасники засідання прийшли до висновку, що використання даних світових бірж, в тому числі - API2, є раціональною практикою. Тим більше, що ст. 4 закону «Про ціни і ціноутворення» говорить про те, що ціни на внутрішньому ринку повинні орієнтуватися на рівень цін на світовому ринку», - пише видання.
Як повідомлялося, постановою НКРЕКП №289 від 03.03.2016 затверджено «Порядок формування прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії», згідно з якою ціна вугілля розраховується за принципом: «середньозважений за 12 місяців індекс API2 (порт Роттердам) доставка і перевалка - дисконт на різницю в калорійності між імпортним і українським вугіллям».
Антимонопольний комітет 26 вересня 2017 організував круглий стіл «Шляхи вирішення проблемних питань, які стримують формування конкурентних відносин на ринках електроенергії». Перший заступник глави АМКУ Марія Нижник завила, що ціна на вугілля повинна бути ринковою і однаковою як для українських шахт, так і для імпорту.
Коментарі — 0