Кличко закликав Київраду підтримати новий проект рішення щодо Поштової
Кличко заявив, що якщо зараз розривати договір, доведеться повертати сотні мільйонів гривень забудовнику
Мер столиці Віталій Кличко закликав депутатів Київради ухвалити проект рішення щодо збереження артефактів, знайдених під час розкопок на Поштовій площі. Про це він заявив на початку сесії міськради. За словами мера, таке рішення назріло у зв’язку з провалом голосування минулого тижня питання щодо створення музею на Поштовій.
Кличко наголосив, що новий проект рішення напрацьований спільно з головою фракції «Об‘єднання «Самопоміч» Сергієм Гусовським та підтриманий майже всіма фракціями Київради.
«Щоб не було спекуляцій і непотрібного популізму, хочу наголосити: мета цього документу – збереження артефактів, знайдених під час розкопок, продовження археологічних робіт та організація на цьому місці публічного простору! – заявив Кличко. - Ухвалення цього рішення дозволить - виключно в рамках закону - продовжити археологічні дослідження з подальшою музеєфікацією знахідок на Поштовій. Аби зберегти археологічні артефакти для майбутніх поколінь».
Документом, зокрема, пропонується залучити міжнародних експертів і фахівців з археології та консервації до проведення археологічних розкопок. Та визначити об’єкти культурної спадщини, які підлягають консервації та музеєфікації на місці. А також - провести відкритий міжнародний конкурс з музеєфікації артефактів та організації публічного простору на Поштовій площі.
За словами Кличка, в Україні немає спеціальних установ та можливостей для здійснення кваліфікованої консервації та музеєфікації знахідок на Поштовій площі. Тому проект рішення передбачає створення у сфері управління КМДА комунального закладу «Центр консервації предметів археології». Також Кличко наголосив на необхідності розробки нового проекту укріплення об’єкту розкопок.
«Існуючі конструкції потрібно зміцнювати, оскільки є реальна небезпека не тільки для археологів, а й для киян, які приходять відпочивати на Поштову площу», - зазначив мер. Він нагадав, що управлінням збереження історичного середовища та охорони об’єктів культурної спадщини Департаменту культури КМДА внесло припис про припинення будь-яких робіт на ділянці.
«А щодо різноманітних закидів: нібито Кличку потрібен торговий центр і так далі, додам: визначення інвестора, будівництво там розпочалося не при Кличку. І наземна частина будівлі вже зведена. Інвестор, який би він не був, вкладав, за зобов’язаннями, кошти також в реконструкцію Поштової площі. Тому, перше: якщо зараз розривати договір, доведеться повертати сотні мільйонів гривень! В когось вони є?, - наголосив Кличко. - І друге: хто візьме на себе відповідальність, якщо – через неукріплені конструкції - там все завалиться і постраждають люди? Є бажаючі взяти на себе відповідальність за втілення таких «альтернативних» пропозицій? Не на словах, а задля практичного втілення проекту?».
Він закликав депутатів ухвалити виважене рішення, яке дозволить в рамках закону продовжити розкопки і зберегти знахідки.
Як повідомлялося, Київрада на сьогоднішньому засіданні розглядає проект рішення щодо збереження артефактів, знайдених під час розкопок на Поштовій площі, який не передбачає розриву договору з забудовником ТРЦ.
Дивіться пряму трансляцію засідання Київради.
Нагадаємо, кілька років тому під час будівництва підземного торговельного центру на Поштовій площі у Києві археологи розкопали вулицю XI-XII століть. Серед знахідок: печатки княжої доби, наконечники стріл, прикраси, стремена, глиняний посуд.
Роботи учених на цьому місці тривали з весни 2015-го. Але на початку 2017-го процес зупинився через небажання інвестора продовжувати фінансувати дослідження. Забудовником підземного простору площі виступає фірма, яку пов’язують із Андрієм Кравцем, відомим як «завгосп Януковича» (тендер на будівництво торговельного центру виграло створене за два місяці до конкурсу ТОВ «Хенсфорд-Україна»).
19 квітня 2018 року Київрада прийняла за основу проект рішення, який передбачає розірвання інвестиційного договору з компанією забудовником, повернення ділянки на Поштовій площі громаді Києва і подальше створення музею.
7 червня Київська міська рада провалила рішення про припинення інвестиційного договору із забудовником торгово-розважального центру на Поштовій площі в Києві.
20 червня активісти демонтували ворота і встановили контроль на будівельному майданчику на Поштовій площі в Києві, де були знайдені артефакти часів Київської Русі. На Поштовій площі мітингувальники встановили намети, звукопідсилювальну і музичну апаратуру, а також обіцяють установити намети під будинками ініціаторів проекту рішення, згідно з яким інвестдоговір із забудовником не планується розривати.
Читайте також матеріал «Главкома» Дослідниця історії Києва Аннабелла Моріна: Поштову площу передали фірмі «завгоспа Януковича» за 3,6 млн грн
Коментарі — 0