Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Столична влада продовжуватиме демонтаж незаконних МАФів в метрополітені

  • Розсилка
  Столична влада продовжуватиме демонтаж незаконних МАФів в метрополітені

  Благоустрій у Києві

  Оскільки торгівельні точки не повинні заважати вільному проходу пасажирів. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час виїзної інспекції на метро «Харківська», де демонтували практично всі незаконні МАФи, повідомляє «Главком».

  Кличко зауважив, що три роки тому столична влада почала прибирати незаконні споруди. Це стосується і МАФів в переходах метрополітену. «Наше ключове завдання -  щоб станції метрополітену використовувалися за призначенням - як безпечна транспортна інфраструктура. Переходи призначені виключно для того, щоби люди безперешкодно потрапляли і виходили з метро. І це - не місце для несанкціонованої торгівлі», - додав столичний голова.

  Кличко зауважив, що попри шалений опір, столична влада прибирає незаконні споруди. В цьому році, наприклад, прибрали більше 1 тис. конструкцій.  Він нагадав, що у 2012 році Міністерство інфраструктури затвердило Правила пожежної безпеки в метрополітенах, і цим нормам не відповідало 63% МАФів у київській підземці. Кличко додав, що у 2015 році він доручив начальнику метрополітену Віктору Брагінському забезпечити виконання законодавчих норм. «За рішеннями судів ми ці незаконні точки торгівлі прибрали. Зараз метрополітен виглядає зовсім по-іншому», - додав Кличко.

  За словами столичного голови, всі об'єкти, які порушують безпеку і заважають евакуації пасажирів з метро, повинні бути демонтовані. Віталій Кличко нагадав, що власники торгових місць не дотримувалися Правил пожежної безпеки та відмовлялися демонтувати споруди навіть після закінчення договорів. Він зауважив, що група торговців перекривала проспект Бажана, самовільно розпломбовували опечатані приміщення, встановлювали акумулятори з LED-лампами та незаконно продовжували діяльність. Крім того, зауважив мер, у 2016 році такі порушення призвели до пожежі на станції «Дружби народів».

  «На станції метро «Харківська», де ми перебуваємо ситуація вже більш менш нормальна. Там, де були МАФи, пошкоджені стіни та плитка, необхідно проводити благоустрій», - сказав Кличко.  Крім того, впродовж двох тижнів, ті МАФи на метро «Харківська», у яких закінчилися договори, мають бути демонтовані самостійно. «Якщо буде ігнорування, ми вимушені будемо силами комунальників впродовж місяця їх демонтувати», - підкреслив мер.

  Водночас, Віталій Кличко наголосив, що метрополітен проводив роботу у правовому полі, і демонтажі конструкцій відбувалися виключно з держвиконавцями та за рішенням суду. Усього було демонтовано понад 3 тисячі квадратних метрів площ за 165-ма договорами. За словами столичного голови, аналогічно через судові інстанції, столична влада продовжуватиме демонтаж незаконних МАФів в інших переходах метрополітену, зокрема вже невдовзі почнуть наводити лад на метро «Майдан Незалежності». 

  Водночас, за словами Віталія Кличка, підприємці, конструкції яких відповідають Правилам пожежної безпеки та не перешкоджають шляхам евакуації населення, за рішенням депутатів Київради продовжили договори і законно працюють. Мер додав, що легальної торгівельної площі у метрополітені сьогодні менше 2 тисяч квадратних метрів, і жодної нової конструкції не було встановлено.

  При цьому Кличко зауважив, що наразі залишається проблема незаконної торгівлі приватними особами, зокрема у переходах кінцевих станцій. Він наголосив, що метрополітен постійно звертається до поліції щодо її вирішення.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ