У Києві хочуть створити інформаційну базу столичних водойм
База має містити інформацію щодо інвентаризації та паспортизації, дані про форму власності водойми, охоронні договори, фотознімки водних ресурсів
У понеділок, 25 червня, на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування депутати погодили проект рішення, який передбачає створення єдиної інформаційної бази водних об’єктів столиці. Про це повідомляє прес-служба Київради.
Наразі немає відкритого доступу до інформації про водойми столиці. Також відсутні дані про фактичний стан та порушення, які виявляють екологи під час обстеження. Більше того, на різних веб-ресурсах наявна лише вибіркова інформація щодо тих чи інших річок та озер. А єдиного офіційного ресурсу – немає. Як зазначається у пояснювальній записці, у зв’язку із цим, жителі столиці не можуть належно контролювати водне середовище міста і це призводить не лише до забруднення чи знищення водойм, а й до порушень законодавства у сфері будівництва в прибережних смугах. Зокрема, доволі часто недобросовісні підприємці самовільно встановлюють на берегах Дніпра незаконні торгові чи розважальні заклади.
Саме тому виникла необхідність створення єдиної інформаційної бази водних об’єктів столиці. Вона має містити інформацію щодо інвентаризації та паспортизації, дані про форму власності водойми, охоронні договори, фотознімки водних ресурсів, відомості про судові спори щодо порушення законодавства в сфері охоронних об’єктів. Також обов’язковою буде інформація про ширину прибережних захисних смуг і дозволи на розміщення розважальних закладів в межах прибережних смуг.
Передбачається, що це рішення сприятиме відкритому доступу громади до бази водних об’єктів Києва, а також створить умови для громадського контролю за збереженням водних об’єктів. Очікується, що завдяки роботі інформбази, зменшиться кількість порушень законодавства в сфері охорони водойм.
Згідно з проектом рішення, Департамент міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київради (КМДА) та КП «Плесо» мають збирати та опрацьовувати інформацію щодо водних об’єктів. Адміністратором відповідної системи буде КП «Головний інформаційно-обчислювальний центр».
Проект рішення мають розглянути на пленарному засіданні Київради.
Коментарі — 0