Місцеві активісти пояснили, за що «Укргазвидобування» дало грошей Полтаві
![Місцеві активісти пояснили, за що «Укргазвидобування» дало грошей Полтаві](/img/article/3562/86_main-v1465746805.jpg)
Полтавські екологи та активісти стверджують. що компанія «Укргазвидобування» дала місцевій владі Полтавщини мільйони гривень
Нагадаємо, раніше депутати Полтавської обласної ради не підтримали проведення гідророзривів пластів в межах нафтогазоносних ділянок ПАТ «Укргазвидобування» в області і на засіданні 1 червня ухвалили рішення доручити голові обласної ради звернутися до глави правління «Укргазвидобування» з пропозицією скасувати конкурс на проведення робіт з інтенсифікації видобутку методом гідророзриву пласта.
Голова Полтавської обласної держадміністрації, член партії «Батьківщина», Валерій Головко 10 червня написав на своїй сторінці в Facebook після зустрічі з представниками Укргазвидобування: «В рамках угоди громада Сенчі в цьому році отримає 3 мільйони гривень, які місцеві жителі вирішили витратити на вирішення наболілої проблеми - будівництво водопроводу».
«Не можна проводити закритий тендер майже на мільярд, в результаті якого може статися екологічна катастрофа, і затикати всім незадоволеним роти «хабарами». Гроші, які Песоцький (перший заступник глави ОДА, - ред) і Головко повинні взяти в «Укргазвидобування» в нинішніх умовах, - це «хабар», щоб закрити рота. Депутати голосують проти тендера, а чинуші на камеру розповідають, що «Укргазвидобування» - меценат і підтримує область. Проблеми з водою в Сенчі нічому не навчили. Тільки екологічна експертиза по одній свердловині повинна коштувати більше, ніж вони дають зараз на рішення проблем в Сенчі, а вони хочуть за один тендер визначити долю 100 свердловин», - прокоментував ситуацію виданню громадський діяч Геннадій Сікалов.
«Укргазвидобування, використовуючи недосконалість українського законодавства, вважає мільярди, які знаходяться на її рахунках, не державними, і відштовхуючись від цього вони самі визначають правила тендерних операцій. Більшість дрібних тендерів вони проводять через ProZorro, а все більш-менш істотне - закрито. Це дочірня компанія НАК «Нафтогаз України» з малою часткою приватного капіталу. Ми повинні реформувати законодавство і зобов'язати Укргазвидобування проводити всі свої тендери відкрито! Керівництво компанії могло б продемонструвати відкритість, європейський підхід і за своєю ініціативою скасувати закритий тендер на 100 гідророзривів і провести всі знову, але публічно. Публічність обов'язкова в такій важливій справі, тим більше що мова йде про екологічну безпеку місцевих громад, яким потрібні гарантії, що при здійсненні ГРП з дотриманням технології та забезпечено переробку небезпечних відходів», - дала оцінку ситуації Тетяна Бойко, координатор ПЕК і житлово-комунальних програм громадянської мережі ОПОРА.
Коментарі — 0