рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Археологи розкопали у центрі Черкас старовинний гончарний горн

  • Розсилка
  Унікальні знахідки археологів - Археологи розкопали у центрі Черкас старовинний гончарний горн
  Унікальні знахідки археологів
  Фото Черкаського археологічного музею Середньої Наддніпрянщини h

  Історія заснування Черкас починається із XIII століття, але люди там жили ще з кам'яного віку

  У Черкасах під час будівництва багатоповерхівки знайшли унікальні археологічні об'єкти. На місце прибули археологи та розкопали доіндустріальну кераміку та 300-річну гончарну піч.

  Експерти припускають, що колись на тому місці могло бути подвір'я гончаря, повідомляє 24 канал.

  Науковці знайшли десятки залишків глиняного посуду та спеціальну піч – так званий, гончарний горн. Зліплений він із глини та за давньою технологією – укріплений битим посудом.

  Ці знахідки археологи буквально врятували, бо забудовники зібралися зводити багатоповерхівку без попередніх розкопок. І лише під тиском археологів погодилися профінансувати дослідження.

  «Ми сподіваємося, що з цих розкопок почнеться стабільне застосування закону про охорону пам'яток. Так має бути, так є в усьому цивілізованому світі. Досі у нас це було винятком», – наголосив археолог Михайло Сиволап.

  З черепків зберуть глечики у Черкаському археологічному музеї. Тут уже очистили та просушують перед вивченням посуд та кахлі.  Археологи нагадали, що історія заснування Черкас починається із XIII століття, але люди там жили ще з кам'яного віку. Найбільше нашарувань культури є саме в центральній частині міста, поруч із Дніпром. Вздовж річки тягнулись найдавніші вулиці та хати.

  «У проміжках між ямами та перекопами, звичайно, є незаймані ділянки. Там трапляються матеріали і скіфського періоду. Зокрема – скіфська ліпна кераміка», – прокоментував Антон Дєткін, працівник археологічного музею.

  Але відколи у Черкасах почали будувати багатоповерхівки, досліджують землю під ними лише вдруге. Спеціалісти запевнили, що через забудову без розкопок уже втрачено 50% історії міста.


  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ