БПП назвав своїх головних спонсорів. Якщо вірити офіційному звіту, Порошенко грошей не давав
![БПП назвав своїх головних спонсорів. Якщо вірити офіційному звіту, Порошенко грошей не давав](/img/article/3869/53_main-v1481204934.jpeg)
Миколаївський осередок б’є всі рекорди із залучення коштів
Бюджет Блоку Петра Порошенка за три квартали поточного року на чималу суму поповнили громадяни та юридичні особи - у вигляді добровільних внесків, йдеться у статті «Главкома».
Абсолютна більшість «недержаних» коштів партії прийшла ззовні у вигляді внесків громадян та юридичних осіб. В першому та третьому кварталах БПП провела всі кошти з регіонів через рахунки своїх осередків, таким чином «заховавши» прізвища своїх благодійників у регіональних звітах, то у другому кварталі дехто таки порушив постулат, що добро має бути безіменним.
Так, у період з липня по вересень Андрій Путілов, колишній нардеп від «Удару» та екс-голова Херсонської ОДА, сумарно вніс 415 тисяч, а Сергій Насалик, голова Рогатина та брат нині чинного міністра енергетики й вугільної промисловості, – майже 473 тисячі гривень. Чинний народний депутат від БПП Сергій Алексєєв також підтримав партію - на 100 тис. грн.
Рекондсменом із залучення коштів за три квартали поточного року став миколаївський осередок. У першому кварталі представництво отримало 416 тис. грн, серед яких 336 тис. грн – внесок ТОВ СП «Нібулон», кінцевим бенефіціаром якого є Олексій Вадатурський (до речі, родич нардепа БПП Олексія Мушака),14-й номер у рейтингу найбагатших українців від Forbes. Син Вадатурського – Андрій – є чинним нардепом від «Солідарності». Також 70 тис. грн миколаївська організація отримала від Кирила Горбурова, який є приватним нотаріусом та депутатом міської ради від БПП, ще 10 тис. грн – від Юлії Ліповецької – керівника секретаріату осередку «Солідарності» в Миколаєві.
У другому кварталі суми доходів миколаївського осередку ще більш вражаючі: 565 тис. грн, з яких 555 тисяч – це внески фізичних осіб, мінімальна сума яких становить майже 5 тисяч гривень. Найбільшою благодійницею у цей період стала Антоніна Бузіло, яка пожертвувала 224 тисячі гривень. Можна припустити, що це та сама Антоніна, котра є співзасновницею «Ульотної валізи» разом із Юрієм Бірюковим, більш відомим під ім’ям Фенікс, – активним волонтером та радником Порошенка, а також очільником секретаріату того ж таки миколаївського осередку БПП.
У літній період третього кварталу динаміка внесків дещо знизилася, до 484 тисяч гривень. Найбільші суми внесли Олена Нойнець, засновниця благодійного фонду «Біловоддя» – 145 тис. грн, Тетяна Кротова – 105 тис. та Денис Перепелицин, який є засновником ГО «Ритуальна спілка «Пам’ять» та поліграфічного центру «4 ПЛЮС 4» (обидва у місті Запоріжжя) – 150 тис. грн. Ще 33 тисячі гривень пожертвувала знову-таки Бузіло.
Також у звіті відображено пожертву в розмірі 40 тисяч грн від ТОВ «В-Центр», кінцевим бенефіціарним власником якого є Хараламбус Еліана з кіпрським паспортом, що прямо заборонено законом. Проте на зауваження центру «Ейдос» представники БПП запевнили, що ці кошти вже повернено. Так це чи ні – дізнаємось у четвертому кварталі.
Варто зазначити, що за три квартали 2016 року отримав з держбюджету 24 мільйони 771 тисячу гривень.
Детальніше читайте у статті «Главкома» «Партійна каса №1. БПП поклав до «кишені» президента 25 мільйонів з держбюджету»
Коментарі — 0