Британія почне вихід з ЄС до кінця березня 2017 року
Тереза Мей вважає, що Brexit зробить Велику Британію незалежною та суверенною державою.
Тереза Мей пообіцяла скасувати Акт про європейські співтовариства 1972 року, який ввів у дію законодавство ЄС у Британії
Про це заявила прем’єр Британії Тереза Мей, повідомляє BBC.
За словами прем'єра, переговорний процес щодо виходу країни з ЄС розпочнеться у першому кварталі 2017 року.
Прем'єр-міністр сказала, що процес виходу з ЄС буде досить складним і висловила надію, що зараз почнеться підготовча робота з країнами, які залишаються в складі ЄС, щоб, коли настане момент, процес переговорів був більш гладким.
«Це важливо не тільки для Британії, це важливо для всієї Європи, щоб ми зробили це найкращим чином, з найменшими проблемами для бізнесу», - сказала вона.
Це означає, що процес виходу Британії з ЄС завершиться до березня 2019 року. Процедура здійснення статті 50 займає близько двох років.
Раніше прем'єр-міністр Італії Маттео Ренці заявив, що переговори з «брекситу» не можуть завершитися будь-якою угодою, що надає британцям більше прав, ніж громадянам будь-якої іншої країни за межами ЄС. Про це Лондон неодноразово попереджали і інші лідери країн ЄС і чиновники Євросоюзу.
Прем'єр-міністр Тереза Мей пообіцяла скасувати «Закон про європейські співтовариства 1972 року», який ввів у дію верховенство законодавства Європейського союзу на території Великобританії.
Скасування закону 1972 року не вступить в силу, поки Великобританія не покине ЄС, ініціювавши дію статті 50 Лісабонського договору . Британський уряд включить всі необхідні європейські закони в британське законодавство, а ті з них, які будуть визнані непотрібними, будуть скасовані пізніше.
Видання зазначає, що в Британії діє понад 90 тисяч законодавчих актів, прийнятих Європейським парламентом. Близько 80% з них відображені в суверенному законодавстві.
Як відомо, на референдум про членство Британії в ЄС 23 червня перемогу здобули прихильники виходу країни з союзу. Реакцією європейських лідерів на підсумки референдуму стала вимога до Лондона як можна швидше почати процедуру виходу з Євросоюзу.
В результаті «брекситу» Британія може втратити частину переваг торговельних угод з країнами ЄС. Більшість жителів міських районів і молодь голосували за те, щоб залишитися в Євросоюзі. У Лондоні проти виходу з європейського співтовариства висловилися близько 60%. Вже на наступний день після оголошення підсумків референдуму петицію з вимогою проведення повторного голосування підписали понад 2 млн осіб, на сьогоднішній день - вже близько 4 млн.
Коментарі — 0