Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Економіст розказала, з якими показниками закінчує рік Україна

  • Розсилка
  <p>Вероніка Мовчан, директор з наукової роботи, керівник Центру економічних досліджень Інституту економічних досліджень та політичних консультацій</p> - Економіст розказала, з якими показниками закінчує рік Україна

  Вероніка Мовчан, директор з наукової роботи, керівник Центру економічних досліджень Інституту економічних досліджень та політичних консультацій

  Фото: Станіслав Груздєв, Главком

  Зростання ВВП - а це базовий показник - очікується понад 3%, прогнозує експерт Вероніка Мовчан

  2018 рік був не дуже важким для України з економічної точки зору. Зростання ВВП, а це базовий показник, очікується понад 3%. Такі думки висловила Вероніка Мовчан, директор з наукової роботи, керівник Центру економічних досліджень Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».

  «Ми бачимо, що економіка пришвидшується, і це при тому, що минулого року був не дуже вдалий врожай. Сільське господарство є одним із важливих елементів українського експорту. Ми також бачимо зростання експорту порівняно з минулим роком. Якщо подивитися на структуру ВВП, то зростає внутрішнє споживання. А також зростає валове нагромадження основного капіталу – зростання третій рік поспіль понад 20%. Про це мало говорять, але це те, що є запорукою подальшого зростання», - розповідає Мовчан.  А от показник прямих іноземних інвестицій не дуже радує. «За оцінками НБУ за перші 10 місяців цього року він становить 1,7 млрд доларів США, що є дуже низьким показником для України. Позитив тут є тільки в тому, що з цих коштів дві ретини спрямовується в реальний сектор. Але все одно це небагато», - пояснює економіст.

  Відчується позитивне зростання експорту українських товарів до ЄС. «Вони вдвічі перевищують показники експорту в інші країни. Важливо, що зростає асортимент товарів і заразом експорт перероблених товарів, а не сировини. Експорт в ЄС сировина складає 30%, 43% – перероблена продукція, решта – напівперероблена. Отже, руйнується міф про те, що Україна постачає в ЄС тільки сировину. Інший міф – що українських товарів в ЄС не чекають. Але 76 – 80% товарів саме експортується в ЄС. У нас майже немає товарів, які взагалі не потрапляють у ЄС», – сказала Мовчан.

  Переглянути запис прес-конференції:

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ