Експерт пояснив, чому в Україні ультраправі нападають на ромські поселення
За словами Ліхачова, через застосоване насилля можна здобути прихильність суспільства
Активісти, що сповідують ультраправу ідеологію, чинять насилля над ромами, бо хочуть для себе здобути дешеву популярність серед населення. Таку думку висловив В’ячеслав Ліхачов, експерт у тематиці правих груп в Україні та Росії, очільник напрямку документування «Восток – СОС», під час прес-конференції в прес-центрі «Главком».
На його думку, в українському суспільстві великий рівень ксенофобії щодо ромів.
«Насправді є велика проблема з інтеграцією цього етносу в українське суспільство. Є весь комплекс соціальних проблем, що пов’язано з цією неінтеграцією, маргінальністю частини ромів. Держава нехтує цим питанням. Накопичуються проблеми, рівень ксенофобії зростає. Відсутність покарання за насилля стимулює ультраправих активістів до наступних актів насильства. А це насилля в очах суспільства не відштовхує від ультраправих, а навпаки привертає до них увагу. В певних випадках після акцій нападів на якісь заходи, ультраправі отримували критику і нерозуміння з боку громадян. Адже люди не розуміють, навіщо було кидати димову шашку в книгарню «Є» у Львові, де проходив захід присвячений холокосту. Або згадайте, як три роки тому Правий сектор напав на Марш Рівності, який проходив на Оболоні. Під час тих подій дуже постраждав нацгвардієць, ветеран АТО. Тоді була критика Правого сектору», - розповідає Ліхачов.
В ситуації з погромами ромських таборів навпаки через застосоване насилля можна здобути прихильність суспільства.
«А завдяки відгукам в соцмережах та ЗМІ вони здобули цю популярність. Після першого погрому на Лисій горі в Києві ромського табору активістами з організації С14 інші ультраправі почали наслідувати їх в регіонах. Вони відчули, що це «золота жила», коли через їхні звичні насильницькі дії можна здобути позитивну для себе популярність у населення. Ці активісти стають відомими, преса бере у них коментарі. Хоча я взагалі не розумію, навіщо, наприклад, в студію кликати людей, які вчинили погром, і вислуховувати їх, як вони розповідають, що погроми робити це добре. Але такі речі сьогодні відбуваються», - продовжує Ліхачов.
На його переконання, непокараність ультраправих за акти насилля підриває основи держави, втрачається довіра до правоохоронних органів, які мають виключну монополію на насилля.
Переглянути запис прес-конференції:
Коментарі — 0