Генпрокуратура має свідків 134 страт, які скоїли бойовики на Донбасі

  На даний час у досудовому розслідуванні як потерпілих допитали понад 900 осіб, які безпосередньо утримувалися у полоні та зазнали тортур, - повідомили у ГПУ
  Люди, які побували в полоні бойовиків «ДНР» і «ЛНР», повідомили про масові страти, скоєні бойовиками і російськими військовими на Донбасі. Вони є свідками у провадженні щодо широкомасштабних та систематичних порушень законів і звичаїв ведення війни, йдеться у відповіді Генеральної прокуратури України на запит
  • 19 Червня, 16:09
  • Розсилка
  Полонені на Донбасі
  Полонені на Донбасі

  На даний час у досудовому розслідуванні як потерпілих допитали понад 900 осіб, які безпосередньо утримувалися у полоні та зазнали тортур, - повідомили у ГПУ

  Люди, які побували в полоні бойовиків «ДНР» і «ЛНР», повідомили про масові страти, скоєні бойовиками і російськими військовими на Донбасі.

  Вони є свідками у провадженні щодо широкомасштабних та систематичних порушень законів і звичаїв ведення війни, йдеться у відповіді Генеральної прокуратури України на запит «РБК-Україна».

  На даний час у досудовому розслідуванні як потерпілих допитали понад 900 осіб, які безпосередньо утримувалися у полоні та зазнали тортур, катування та нелюдського поводження з боку представників незаконних формувань.

  «Зокрема, потерпілі повідомили, що вони були свідками вбивства 134 військовослужбовців та цивільних осіб, 121 з яких на цей час не ідентифіковано», – повідомила Генпрокуратура.  

  «Разом із тим, під час розслідування виявлені факти вбивства військовослужбовцями Збройних сил Російської Федерації та учасниками терористичних організацій «ДНР» і «ЛНР» полонених військовослужбовців та цивільних осіб», – додало відомство.

  «На цей час зі свідчень допитаних потерпілих ідентифіковано 13 осіб, що були вбиті учасниками терористичних організацій «ДНР» і ЛНР», – уточнили у ГПУ.

  Зазначається, що зі свідчень відомо про масові вбивства у Слов'янську, Горлівці, Макіївці та у районі Іловайська Донецької області.

  На причетність до скоєння цих злочинів слідчим шляхом перевіряють понад 10 осіб із числа бойовиків т. зв. «ДНР» і «ЛНР» та військовослужбовців Збройних сил РФ.

  Минулого літа в доповіді управління верховного комісара ООН із прав людини «Відповідальність за вбивства в Україні з січня 2014 по травень 2016 року» зазначалося, що в результаті страт на Донбасі загинули кілька сотень людей.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ