Хмельницька облрада не послухалася Порошенка: депутати вимагають договірних відносин із Києвом
Депутати облради затвердили звернення до президента та прем'єра
На сесії Хмельницької облради депутати затвердили звернення на адресу президента України та прем'єр-міністра із закликом підтримати укладення договору про розподіл повноважень між Кабміном і регіональною владою. Рішення було винесено на сесію фракцією «Батьківщина». Ініціативу підтримали 62 депутати з 84, повідомляється на офіційному сайті облради.
Більшу частину голосів за рішення дали фракції «За конкретні справи», «Батьківщина», «Самопоміч» і БПП.
Сьогодні рішення було офіційно направлено в АП і Кабмін.
Голова облради, колишній голова Хмельницької ОДА Михайло Загородний зазначив, що всі постійні комісії ради підтримали звернення.
Нагадаємо президент Петро Порошенко заявив, що пропозиції облрад про договірні відносини суперечать нормам Конституції і пригрозив розпуском цих облрад. «Жодних договорів обласних рад з президентом не буде», - додав він.
У своєму зверненні хмельницькі депутати звинувачують центральну владу в непослідовності і низьких темпах реформи місцевого самоврядування. «Ми, депутати Хмельницької обласної ради, повноважні представники територіальних громад Хмельницької області, стурбовані непослідовністю і низькими темпами реформування місцевого самоврядування», - наголошується в зверненні. Депутати вважають, що «за старими принципами діє система формування і виконання місцевих бюджетів. До депутатського корпусу приходить вже сформований бюджет, який пропонується або підтримати, або не підтримати. Це позбавляє повноважних представників місцевих громад можливості донести думку суспільства до центральних органів влади».
Депутати підкреслюють, що наслідком такого підходу служить, наприклад, фінансова незабезпеченість ПТУ. Через неузгоджені дії співробітники ПТУ кілька місяців не отримували зарплати. Депутати наголосили, що «найбільш ефективною моделлю взаємин між урядом і областями є укладення договору між Кабміном, ОДА та облрадами, який дозволить сформувати нову, динамічну і ефективну регіональну політику, вирішити як глобальні питання, характерні для всіх областей України, так і врахувати специфіку кожної окремої області».
Депутати розглядають договірні відносини як ключовий напрямок адміністративно-територіальної реформи.
Джерело: Українські новини
Коментарі — 0