рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  ЄСПЛ постановив, що Україна порушила права чиновників

  • Розсилка
  ЄСПЛ постановив, що Україна порушила права чиновників

  Рішення ЄСПЛ щодо люстрації українських чиновників набуло чинності

  Постанова Європейського суду з прав людини, яка стверджує, що звільнення за законом «Про очищення влади» порушило права українських чиновників, набула чинності.

  Про це йдеться в опублікованому рішенні суду.

  Повідомляється, що ЄСПЛ визнав вимоги заявників прийнятними та відхилив заперечення уряду України. Протягом трьох місяців уряд має виплатити п'яти заявникам по 5 тис. євро та будь-які виплати, які можуть бути стягнуті як компенсація моральної шкоди. Крім того, Україна має компенсувати заявникам витрати на суд (загалом близько 3 тис. євро). Решта вимог про компенсацію відхилені.

  Велика палата ЄСПЛ не стала задовольняти запит української сторони на розгляд справи, відтак рішення набуло чинності.

  Як зазначили в суді, рішення є остаточним.

  Як відомо, у середині січня Україна оскаржила рішення Європейського суду з прав людини, який визнав норми закону «Про очищення влади» порушенням Конвенції про захист прав людини.

  Нагадаємо, 17 жовтня 2019 року Європейський суд з прав людини опублікував рішення щодо закону про люстрацію. У ньому йшлося, що український закон «Про очищення влади» порушив права українських чиновників.

  Суд вирішив, що закон застосовується до дуже широкого кола осіб і призвів до звільнення заявників лише на тій підставі, що вони обіймали посади на державній службі протягом більш ніж року за часів президентства Януковича, або на підставі обіймання посад у Комуністичній партії до 1991 року.

  На думку суду, зазначений закон не зважав на особисту роль, яку відігравали заявники, а також на те, чи були вони особисто пов’язані з будь-якою недемократичною діяльністю в період правління колишнього президента. 

   

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ