Керівник Центру демократії та верховенства права підтримав скасування конкурсів на призначення губернаторів

  Шевченко вважає, що замість проведення конкурсів на посаду губернаторів областей, набагато продуктивніше було б максимально обмежити повноваження місцевих державних адміністрацій
  «Моя думка з цього приводу відрізняється від мейнстріму. Скасування конкурсів я підтримую», - написав на своїй сторінці у Facebook керівник Центру демократії та верховенства права Тарас Шевченко. За словами Тараса Шевченка, головний аргумент, який підтримує його думку щодо правильності скасування конкурсів на призначення губернаторів
  • 10 Листопада, 2017, 10:10
  • Розсилка
  Керівник Центру демократії та верховенства права Тарас Шевченко
  Керівник Центру демократії та верховенства права Тарас Шевченко

  Шевченко вважає, що замість проведення конкурсів на посаду губернаторів областей, набагато продуктивніше було б максимально обмежити повноваження місцевих державних адміністрацій

  «Моя думка з цього приводу відрізняється від мейнстріму. Скасування конкурсів я підтримую», - написав на своїй сторінці у Facebook керівник Центру демократії та верховенства права Тарас Шевченко.

  За словами Тараса Шевченка, головний аргумент, який підтримує його думку щодо правильності скасування конкурсів на призначення губернаторів – це Конституція України. «Конституція говорить: «Голови місцевих державних адміністрацій призначаються на посаду і звільняються з посади Президентом України за поданням Кабінету Міністрів України». Конституція прямо визнає за Президентом повноваження призначати голів місцевих адміністрацій», - написав Шевченко.

  На думку керівника Центру демократії  конкурси на призначення губернаторів є неефективною моделлю обрання голів областей. «Уявіть, ви керівник компанії. За Статутом, який затвердили акціонери, ви призначаєте керівників департаментів і вони перед вами несуть відповідальність. Але в Положення по відділу кадрів прописали, що всі рішення, кого брати вам у підлеглі, ухвалює конкурсна комісія, яку формуєте не ви. І ваша роль – «британської королеви» лише підписати наказ. Чи може така модель працювати? Вкрай сумнівно», - зазначив Шевченко.

  Також експерт додав, що на його думку, наразі такі конкурси можуть бути лише фейками та корупцією. «Чи здравомисляча людина подалася б на конкурс керівника ОДА без попередньої підтримки Прем'єра або Президента? Якщо ваша відповідь ні, то конкурси потрібно було скасувати. Бо вони фейк. Фейк через хибно побудовану систему. І також вони корупція. Але корупція, яку легко припинити», - написав керівник Центру демократії.

  Шевченко вважає, що замість проведення конкурсів на посаду губернаторів областей, набагато продуктивніше було б максимально обмежити повноваження місцевих державних адміністрацій, а також збільшити повноваження органів місцевого самоврядування.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ