Мер Білої Церкви ветував рішення міськради щодо імпічменту через порушення процедури голосування
Мер Білої Церкви вважає, що заполітизовування міськради шкодить роботі
Звернення до Верховної Ради України з вимогою врегулювати питання щодо закону, який би визначав імпічмент президенту, депутати Білоцерківської міської ради проголосували з порушеннями. Так пояснив накладання вето на це звернення міський голова Білої Церкви Геннадій Дикий в інтерв’ю виданню РБК-Україна.
«На сесії міської ради деякі депутати винесли це рішення на розгляд. Звичайно, згідно з регламентом Білоцерківської міської ради я мав поставити це питання на голосування. Безперечно, поважаю думку 23-х депутатів, але враховуючи, що за це рішення проголосували з порушеннями (і в мене є відповідні висновки юридичного управління), звісно, я мав накласти на нього вето. Тому що, у першу чергу, я людина державна, і маю дотримуватися закону. Що я і зробив», — заявив Дикий.
Мер Білої Церкви підкреслив, що заполітизовування міськради заважає їхній роботі. «Моя думка така: політика в місті — це школи, садочки, лікарні, каналізація, теплопостачання. Дороги, тротуари, парки повинні стосуватися політики міської ради. Сваритися і сперечатися вона може виключно з таких питань. Одні депутати можуть казати, що вони хочуть в першу чергу побудувати оце, а інші — щось інше. Тому заполітизовування міських рад шкодить роботі. Тоді відбуваються якісь незрозумілі чвари, блокуються робочі питання, без яких місто просто не може жити», — зазначив білоцерківський міський голова.
Він також розповів, що в четвер, 14 вересня, провів позачергову сесію. «Я як міський голова маю після ветування в термін 15 днів призначити позачергову сесію», — пояснив Дикий.
За його словами, «політичне питання (звернення. — Ред.) зупинило розгляд подальших справ, яких на цю сесію виносилось 360». Утім, як зазначив сам мер, він би не став називати це саботажем. «Після того, як я заветував це рішення, ми продовжили роботу сесії й закінчили ці 360 питань. Тобто вже коли гострота знялася, ми прийняли рішення, які дійсно потрібні місту та його мешканцям: бюджет, комунальні підприємства тощо. Без цього воно не «працюватиме». Тож, гадаю, депутати можуть сперечатися, але з приводу витрачання коштів на розвиток громад. Така моя позиція», — резюмував мер Білої Церкви.
Нагадаємо, 31 серпня на черговому засіданні Білоцерківської міськради депутати прийняли звернення до Верховної Ради України щодо правового врегулювання процедури усунення з поста президента України в порядку імпічменту. «За» таке рішення проголосували 23 депутати міськради.
Раніше, 22 червня, аналогічне звернення до парламенту прийняла Київоблрада. За це рішення проголосувало 57 з 62 депутатів колегіального органу Київщини, які брали участь в голосуванні
Коментарі — 0