«Нам дуже боляче». Глава греко-католиків прокоментував події у Лаврі

«Нам дуже боляче». Глава греко-католиків прокоментував події у Лаврі
Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав
фото з вільних джерел

Блаженніший Святослав зауважив, що інколи від держави бракує чіткої політики щодо Української Православної Церкви

Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав прокоментував події навколо Києво-Печерської лаври. Предстоятель порівняв поведінку представників московської церкви в Україні з поведінкою олігархів, що завдає моральних втрат авторитету Церкви, як такої. Про це та інше Блаженніший Святослав розповів в інтерв’ю радіо «Марія» 12 квітня 2023 року.

«Нам дуже боляче спостерігати за всім тим, що діється довкола лаври. Цей біль має кілька причин. По-перше, дуже болюче дивитися на ганебну поведінку представників Української Православної Церкви, яка інколи нагадує поведінку олігархів. І це певний виклик суспільній моралі».

«Я не хочу нікого осуджувати, але це б’є по всіх, завдає моральних втрат авторитету Церкви як такої», – ствердив Блаженніший Святослав.

Також Главі УГКЦ прикро, що Українська держава впродовж понад 30 років не впорядкувала своїх відносин як власник цього національного історичного заповідника з орендаторами.

«І коли сьогодні держава вимагає дотримуватися законів, очевидно, що в того, хто їх ніколи не шанував, виникає таке відчуття, що його переслідують. Той, для кого закон був неписаний, як і для багатьох олігархів, відчуває образу гідності, коли змушений виконувати цей закон», – зазначив архиєрей.

Блаженніший Святослав зауважив, що інколи від держави бракує чіткої політики щодо Української Православної Церкви.

«І для того, щоби справді можна було побачити світло довкола цього великого болю і скандалу, потрібно дотримуватися закону обом сторонам. Ми дуже уважно спостерігатимемо за діями влади, бо сьогодні вони не до кінця зрозумілі, зокрема міжнародній спільноті», – вважає Глава Церкви.

Також Блаженніший Святослав зауважив, що коли йдеться про святиню для цілого народу, державного закону тут повинні дотримуватися обидві сторони – і власник, тобто держава, і орендар.

Предстоятель пригадав ситуацію в Італії, коли в одному з монументів національної спадщини, що є державною власністю, монаша спільнота захотіла переобладнати келії, оскільки комфорт монахів XVII століття відрізняється від їхнього комфорту у ХХІ століття. Монахи зробили реконструкцію певних просторів, не погодивши з державною службою охорони пам’яток. Тоді ігумен ледь не опинився за ґратами. І нікому не спало на думку звинувачувати державу в переслідуванні Церкви.

Глава УГКЦ розповів і про інший біль із цього приводу. «Сьогодні ми все частіше чуємо, що є небезпека разом із водою виплюснути дитину. Такого типу скандал довкола лаври формує дуже радикальне ставлення до церковного духовного життя загалом… Ми чули заяву митрополита Епіфанія з негативною оцінкою танців, які там відбувалися, коли інші особи молилися… Небезпечними для суспільного миру та злагоди є і заклики суто атеїстичних угруповань, які, беручи як привід такого типу скандальну поведінку духовенства, намагаються усунути зі суспільного дискурсу, дискредитувати будь-яке церковне релігійне життя», – сказав він.

Блаженніший Святослав зауважив, що скандал у лаврі стає викликом для усього релігійного середовища: і для протестантів, і для греко-католиків, і для римо-католиків, і для православних. «Люди втрачають моральні духовні орієнтири, коли якась Церква стає небезпечною з погляду державної безпеки… Тут держава повинна карати колаборантів, зрадників. Але ми розуміємо, якщо яка-небудь Церква втрачає кредит довіри, то це може спричинити потужну хвилю секуляризації. Тому мені дуже боляче», – ствердив Глава УГКЦ.

«Та все ж я вірю в мудрість українського народу. Вірю, що ми є християнським, віруючим народом, і що ті наші духовні критерії оцінки драматичних ситуацій допоможуть знайти правильне вирішення навіть тих проблем, які не вирішувалися десятиліттями і загострилися саме тепер, під час війни», – резюмував Блаженніший Святослав.

Джерело: Департамент інформації УГКЦ

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Новинський упевнений, що церква виграє справу в суді
Виселення з Лаври. Підсанкційний олігарх погрожує Україні
Церковники УПЦ МП штовхали журналістів та погрожували їм
Ламали техніку та били. Як УПЦ МП зустрічала журналістів у Лаврі
Кам’янець-Подільський забрав у Московської церкви право на користування землею
Кам’янець-Подільський забрав у Московської церкви право на користування землею
Біля храму зібрався натовп
Скандал на Буковині: служителі УПЦ МП відмовилися відспівувати полеглого воїна ЗСУ
Облрада звернулася до міністра культури Олександра Ткаченка з вимогою розірвання угоди з представниками московського патріархату щодо користування Лаврою
Міністр юстиції блокує перехід Тернопільських релігійних громад до ПЦУ – голова облради
На Київщині під час сутички між прихожанами УПЦ МП та ПЦУ помер чоловік (відео)
На Київщині під час сутички між прихожанами УПЦ МП та ПЦУ помер чоловік (відео)
Благовіщення – важливе християнське свято річного циклу
Сьогодні православні віряни святкують Благовіщення: що не можна робити
Датою зникнення представника релігійної громади правоохоронці зазначили 5 квітня
Іподиякон УПЦ МП, який побив військового, зник. Поліція оголосила розшук
Служителі УПЦ МП продають розкішний будинок
Два поверхи, п'ять кімнат і джакузі: УПЦ МП продає резиденцію у Франківську за $100 тис.
Дата публікації новини: