Нардепи прийшли до президента, але потім відмовилися від зустрічі

Нардепи прийшли до президента, але потім відмовилися від зустрічі

«Президенту вже відомо, з якою метою ми приходили» - написав нардеп Найєм

В Адміністрацію президента України прийшли п'ять народних депутатів, але до Глави держави готові пропустити лише трьох. Через це народні обранці відмовилися від зустрічі з президентом. 

У групу депутатів увійшли - Мустафа Найєм, Сергій Лещенко, Світлана Заліщук, Юрій Левечнко, Юрій Дерев'янко.

Представники державної охорони повідомили їм, що із 5 можуть пропустили лише трьох. У зв'язку із цим нардепи повідомили представникам держохорони, щоб будуть чекати рішення президента щодо зустрічі із усіма народними обранцями.

Нардеп Мустафа Найєм написав, що через те, що Петро Порошенко дав згоду на зустріч, але лише з трьома нардепами, а не п'ятьма, вони вирішили, що ця ситуація неприйнятна для них. 

Раніше повідомлялося, що мітингувальники ввечері 18 жовтня прийшли на вулицю Банкову до Адміністрації президента. Мустафа Найєм заявив, що він та деякі народні депутати в середу ввечері мають намір піти до президента України Петра Порошенка й дізнатися в нього терміни подання законопроекту про створення Антикорупційного суду до Верховної Ради. Активісти заявили, що «закон про депутатську недоторканність від Порошенка - це завзятість». Тому вони хочуть про це поговорити з президентом прямо зараз.

Також вони вимагають, щоб звільнили тих протестуючих, яких затримали під час сутичок під Радою. Про що також збираються просити президента. 

Нагадаємо, в поліції повідомили, що правоохоронці затримали 11 мітингувальників після сутичок під ВР.

Сьогодні на безстроковому мітингу під Верховною Радою знову сталася бійка між протестувальниками та поліцейськими із застосуванням сльозогінного газу.  Учасники мітингу відібрали у поліцейських кілька щитів. Напередодні через це поліція відкрила кримінальне провадження, це розцінили як крадіжку майна співробітників Національної гвардії.

Також МВС обнародувало відео, як мітингувальники забивають ногами поліцейського. Постраждалий 27-річний поліцейський Ігор Яценко - ветеран АТО.

Як повідомляв «Главком» раніше, 17 жовтня на перетині вулиць Грушевського і Садової сталися сутички між учасниками акції протесту і правоохоронцями.

Після цього учасники акції протесту почали встановлювати намети біля будівлі Верховної Ради

Масові протести, які майже місяць готували «Рух нових сил», «Самопоміч», «Громадянська позиція», «Свобода», «Національний корпус», «Громадський контроль», «Демальянс», Автомайдан, громадські організації «Чесно», «Реанімаційний пакет реформ» та інші, виявилися не таким вже й масовими..

Нагадаємо, учасники акції вимагають внести до порядку денного ВР три питання – скасування депутатської недоторканості, створення Антикорупційного суду та зміни виборчого законодавства (пропорційна система з відкритими списками).

Депутати домовилися, що в четвер, 19 жовтня, розглянуть дві з трьох вимог, за якими готові законопроекти. Законопроект про створення антикорупційного суду, який би задовольняв усі сторони, ще не написаний.

Читайте матеріал «Главкома» Протест 17 жовтня. Перші висновки і підсумки

Читайте також статтю: Життя без недоторканності. Як «бідують» Онищенко, Довгий, Розенблат та Новинський

 

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: