Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  «Не може бути». В Пенсійному фонді відреагували на повідомлення про факти зменшення пенсій у жовтні

  • Розсилка
  Заступниця голови правління Пенсійного фонду Ірина Ковпашко - «Не може бути». В Пенсійному фонді відреагували на повідомлення про факти зменшення пенсій у жовтні
  Заступниця голови правління Пенсійного фонду Ірина Ковпашко

  Заступниця голови ПФУ пояснює, чому «зменшення пенсій після реформи» - це міф

  «Навіть якщо в результаті перерахунку розмір пенсії зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі», – розвінчує міф про «зменшення пенсій» заступниця голови правління Пенсійного фонду Ірина Ковпашко в інтерв’ю «Главкому» і одразу нагадує, що це прописано у прийнятій пенсійній реформі.

  Ковпашко розповідає, що деяким людям до пенсії раніше додатково нараховувалися «штучні виплати», які не базуються на страхових принципах. Наприклад, з 1 травня 2012 року людям просто підвищили пенсію на 100 грн (постановою Кабміну було встановлено, що пенсії, призначені до 1 травня 2012 року підвищуються таким чином, щоб розмір підвищення з урахуванням перерахунку становив не менш як 100 гривень. - «Главком»). До того ж, пенсія, що призначалась пізніше, є вищою (наприклад, в 2008 році вона призначалась з урахуванням показника середньої зарплати 1197,91 грн, а в 2010 - вже 1650,43 грн).

  Також чиновниця звертає увагу на те, що у людини, яка отримала пенсію в 2010 році, пенсія теоретично могла індексуватися: «Єдина формула все це поглинула. І таким чином, підвищення могло і відбутись, але у зв’язку із тим, що надумані показники було поглинуто, цього не помітно».

  Ще один нюанс із «зменшенням пенсій», за словами Ковпашко, виникав у тих, хто отримував виплати через банки: «У нас була ситуація, коли пенсія до перерахунку становила 2600 грн, в результаті перерахунку зросла на 2400 грн. Але SMS перша прийшла не про 2600 грн, а про 2400 грн добавки. Людина стурбувалася, що пенсія стала меншою, але ця пенсія виросла майже вдвічі».

  Заступниця голови Пенсійного фонду закликає людей звертатися до Пенсійного фонду і з’ясовувати усі незрозумілі їм нюанси.

  Нагадаємо, що 11 жовтня в Україні набула чинності пенсійна реформа.

  Згодом у Пенсійному фонді пояснили, кому найбільше підвищать пенсії, а у Гройсмана розповіли, звідки взяли гроші на підвищення пенсій.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ