Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Неля Штепа виграла справу в ЄСПЛ

  • Розсилка
  Нелі Штепі інкримінують посягання на територіальну цілісність і недоторканність України - Неля Штепа виграла справу в ЄСПЛ
  Нелі Штепі інкримінують посягання на територіальну цілісність і недоторканність України

  Україна має виплатити Штепі 2600 євро моральної компенсації і 1000 євро відшкодування судових витрат

  Європейський суд з прав людини визнав порушення з боку України у справі ексмера Слов'янська Нелі Штепи, обвинуваченої в сепаратизмі.

  Відповідне рішення суд ухвалив 24 жовтня.

  Штепа поскаржилася на порушення пункту 3 статті 5 Конвенції про захист прав людини, що її попереднє ув'язнення було тривалим та невиправданим. Крім того, вона скаржилася на порушення пункту 1 статті 6 Конвенції, що кримінальне провадження проти неї було необґрунтовано тривалим.

  Штепа була заарештована 13 липня 2014 року. Їй інкримінують посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, що вони спричинили загибель людей і створення терористичної групи чи організації.

  6 березня 2018 року Апеляційний суд Харківської області вирішив направити матеріали справи щодо Штепи на розгляд до Орджонікідзевського райсуду міста. Розгляд справи щодо Штепи з самого початку має розпочатися в п'ятий раз.

  До цього справа направлялася на розгляд в Червонозаводський, Комінтернівський, Ленінський і Жовтневий районні суди Харкова, проте через відводи і самовідводи членів колегії суддів жоден з них так і не зміг винести вирок. У деяких судах не вдалося навіть провести підготовче засідання.

  Цього тижня Орджонікідзевський райсуд Харкова після більш ніж 16-місячної перерви зміг продовжити підготовче засідання у справі Штепи. Наступне засідання призначили на 21 листопада.

  ЄСПЛ визнав прийнятною скаргу Штепи щодо надмірної тривалості кримінального провадження щодо неї і постановив, що мали місце порушення вищевказаних статей Конвенції.

  Суд також визначив, що Україна має виплатити Штепі 2600 євро моральної компенсації і 1000 євро відшкодування судових витрат.

   

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ