Обмеження імпорту сировини в Україну – спроба через уряд вирішити проблеми власної неефективності, - член комітету ВР
За словами депутата, обмеження імпорту призведе до дефіциту сірчаної кислоти на внутрішньому ринку
Введення квот на імпорт сірчаної кислоти, яка використовується в українській промисловості – це спроба недобросовісної конкуренції з боку українських виробників цього виду сировини. Про це заявив член транспортного комітету парламенту Володимир Гусак в ефірі телеканалу «112 Україна».
За словами депутата, з 2014 року, після окупації Криму, Україна залишилася без найбільшого виробника сірчаної кислоти – заводу «Титан», при цьому брак сировини підприємства, що використовують кислоту для виробництва (металургійні, коксо-хімічні) компенсували за рахунок імпорту. У ситуації, коли два українських виробники «Східний ГЗК» і «Сумихімпром» ініціювали розслідування, результатом якого може стати обмеження імпорту, постраждати може українська економіка.
«Я можу пояснити спроби цих двох підприємств, «Східного ГЗК» і «Сумихімпром» обмежити конкуренцію, і спробувати через уряд вирішити проблеми якоїсь власної неефективності. Але це може мати дуже шкідливі наслідки для економіки України в цілому. Справа в тому, що загальна потреба в сірчаній кислоті в Україні становить близько 100-110 тисяч тонн у рік, а ці два підприємства можуть виробляти лише 30-40 тисяч тонн», - заявив Гусак.
За словами депутата, обмеження імпорту призведе до дефіциту сірчаної кислоти на внутрішньому ринку, що, в свою чергу, призведе до скорочення металургійних виробництв в Україні.
Як повідомлялося раніше, близько третини експорту України становить продукція гірничо-металургійного комплексу.
Коментарі — 0