Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Встановлено дату обов'язкового використання української мови у сфері обслуговування

  • Розсилка
  Встановлено дату обов'язкового використання української мови у сфері обслуговування

  Рада встановила обов'язкове використання української мови у сфері обслуговування з 16 січня 2021 року

  Верховна Рада встановила обов'язкове використання української мови у сфері обслуговування з 16 січня 2021. Про це сказано в законі «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який офіційно опубліковано 16 травня.

  Також обов'язково українською мовою має вказуватися інформація про товари, в тому числі й по відношенню до інтернет-магазинів та інтернет-каталогів.  Інформація у сфері обслуговування може дублюватися іншою мовою.

  На прохання клієнта, його обслуговування може здійснюватися іншою мовою, прийнятною для обох сторін.

  Написи на етикетках і супровідній документації до товарів також повинні бути виконані українською мовою і можуть бути дубльовані іншими мовами, але не в більшому обсязі, ніж українською мовою.

  У всіх видах пасажирського транспорту і на вокзалах та аеропортах мовою оголошень та інформаційних повідомлень і довідкових служб є українська.

  У разі необхідності ця інформація може дублюватися англійською мовою, а в міжнародному сполученні - мовою країни відправлення або прибуття.

  Також обслуговування у сфері телекомунікації, зв'язку та медицини має також проводитися українською мовою і на прохання клієнта може здійснюватися іншою мовою.

  У разі невиконання цієї норми на порушників накладатиметься штраф у розмірі 200-300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (зараз 3,4-5,1 тис. гривень), при повторному протягом року порушенні - 300-400 мінімумів (5,1-6 , 8 тис. гривень), але норма про штрафи набуває чинності з 16 липня 2022 року.

  Нагадаємо, 25 квітня Верховна Рада ухвалила закон про мову.  За закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (№ 5670-д) проголосувало 278 народних депутатів. Президент Порошенко пообіцяв підписати ухвалений закон відразу після надходження його на підпис.

  Водночас, того ж дня народні депутати від Опоблоку зареєстрували у Верховній Раді два проекти постанови про скасування закону про функціонування української мови як державної.

  Спікер Верховної ради України Андрій Парубій 14 травня підписав «мовний закон» - законопроект №5670-д про забезпечення функціонування української мови як державної. 

  16 травня закон про мову був офіційно опублікований у газеті «Голос України». 

  Він набуває чинності 16 липня, а деякі його норми - пізніше.

  Джерело: Українські новини

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ