Встановлено дату обов'язкового використання української мови у сфері обслуговування
Рада встановила обов'язкове використання української мови у сфері обслуговування з 16 січня 2021 року
Верховна Рада встановила обов'язкове використання української мови у сфері обслуговування з 16 січня 2021. Про це сказано в законі «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який офіційно опубліковано 16 травня.
Також обов'язково українською мовою має вказуватися інформація про товари, в тому числі й по відношенню до інтернет-магазинів та інтернет-каталогів.
Інформація у сфері обслуговування може дублюватися іншою мовою.
На прохання клієнта, його обслуговування може здійснюватися іншою мовою, прийнятною для обох сторін.
Написи на етикетках і супровідній документації до товарів також повинні бути виконані українською мовою і можуть бути дубльовані іншими мовами, але не в більшому обсязі, ніж українською мовою.
У всіх видах пасажирського транспорту і на вокзалах та аеропортах мовою оголошень та інформаційних повідомлень і довідкових служб є українська.
У разі необхідності ця інформація може дублюватися англійською мовою, а в міжнародному сполученні - мовою країни відправлення або прибуття.
Також обслуговування у сфері телекомунікації, зв'язку та медицини має також проводитися українською мовою і на прохання клієнта може здійснюватися іншою мовою.
У разі невиконання цієї норми на порушників накладатиметься штраф у розмірі 200-300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (зараз 3,4-5,1 тис. гривень), при повторному протягом року порушенні - 300-400 мінімумів (5,1-6 , 8 тис. гривень), але норма про штрафи набуває чинності з 16 липня 2022 року.
Нагадаємо, 25 квітня Верховна Рада ухвалила закон про мову. За закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (№ 5670-д) проголосувало 278 народних депутатів. Президент Порошенко пообіцяв підписати ухвалений закон відразу після надходження його на підпис.
Водночас, того ж дня народні депутати від Опоблоку зареєстрували у Верховній Раді два проекти постанови про скасування закону про функціонування української мови як державної.
Спікер Верховної ради України Андрій Парубій 14 травня підписав «мовний закон» - законопроект №5670-д про забезпечення функціонування української мови як державної.
16 травня закон про мову був офіційно опублікований у газеті «Голос України».
Він набуває чинності 16 липня, а деякі його норми - пізніше.
Коментарі — 0