рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  ПАРЄ оприлюднила звіт щодо України

  • Розсилка
  Сесія ПАРЄ заслухала звіт щодо України - ПАРЄ оприлюднила звіт щодо України
  Сесія ПАРЄ заслухала звіт щодо України

  У ПАРЄ занепокоєні низьким темпом реформ і повсюдною корупцією в Україні

  Парламентська асамблея Ради Європи вітає програму реформ, яка реалізується в Україні, разом з тим радить виконати рекомендації Венеційської комісії щодо закону України «Про освіту», а також прискорити процес боротьби з корупцією для отримання відчутних результатів.

  Про це йдеться у річному звіті Моніторингового комітету ПАРЄ, оприлюдненому сьогодні на сесії Асамблеї.  «Асамблея вітає позитивні зміни і прогрес, досягнутий протягом звітного періоду в ряді країн... В Україні - амбітна програма реформ, прийнята після Революції Гідності, незважаючи на складні обставини, які є результатом російської агресії на сході України і незаконної анексії Криму», - йдеться у документі.

  У розділі того, що викликало занепокоєння щодо України вказано, що це посилення політичної риторики після подій Євромайдану і російської агресії на сході України, також поляризація роботи ЗМІ, недостатньо збалансоване співвідношення між офіційною мовою і мовами національних меншин в новому освітньому законі, корупція, яка підриває довіру суспільства до політичної і судової систем.

  «Асамблея закликає українське керівництво в повному обсязі виконати рекомендації Венеційської комісії щодо закону «Про освіту»; підвищити темпи реформ з метою боротьби з повсюдною корупцією в країні і забезпечити, щоб ці реформи дали відчутні та конкретні результати», - вказано в документі.

  Виступаючи після заслуховування звіту, віце-президент ПАРЄ Володимир Ар’єв наголосив, що у минулому році Україна виконала безпрецедентну кількість рішень ЄСПЛ, здійснює масштабні реформи, не дивлячись на війну на сході та анексію Криму. Він також закликав ПАРЄ бути обачними у тих сигналах, які посилають Росії.

  «Ми можемо відправити неправильний сигнал Росії, там можуть подумати, що ми не реагуємо на анексію Криму та агресію на сході України... Надіюся, ми проявимо мудрість і не дозволимо реалізувати ті кроки, які хоче вжити Російська Федерація», - наголосив Ар’єв.

  Як відомо, у 2016 році Парламентська асамблея Ради Європи в ухваленій резолюції згадувала Україну серед низки інших країн-членів РЄ через наявну корупцію судових органів та закликала владу вжити надзвичайних заходів з викорінення цього явища.

  Джерело: Укрінформ

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ