Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Парубій презентував новий Виборчий кодекс

  • Розсилка
  Спікер парламенту Андрій Парубій  - Парубій презентував новий Виборчий кодекс
  Спікер парламенту Андрій Парубій 
  Фото: Главком

  Виборці матимуть можливість самостійно впливати на те, «хто від політичної сили має право бути в парламенті»

  Новий Виборчий кодекс забезпечить громадянам можливість під час виборчої кампанії змінювати складений в партійному офісі список, визначаючи його персональний склад і порядкові позиції кандидатів у ньому.

  Про це заявив голова Верховної Ради Андрій Парубій 8 липня під час презентації проекту Виборчого кодексу.

  «Виборчий кодекс пропонує нову філософію підходу і найбільш сучасні розробки, які ми запозичили і в наших європейських колег... щодо відкритих списків. Ключова логіка полягає в тому, що фактично обидві складові (закриті списки і мажоритарна система - ред.) забираються з виборчого процесу. Політична сила, йдучи на вибори, по кожному регіональному округу пропонує проголосувати не тільки за свою програму, а дає перелік кандидатів у депутати, з яких громадяни України, прийшовши на виборчі дільниці, можуть вибрати тих людей, яким вони довіряють, які мають підтримку в цьому регіоні. Тобто якщо в партійному офісі був складений список, громадяни мають право змінити його під час проведення виборчої кампанії», - пояснив спікер.

  Відтак, за його словами, виборці матимуть можливість самостійно впливати на те, «хто від політичної сили має право бути в парламенті».

  «Тобто якщо хтось захоче поставити у список охоронця чи спонсора, то вони можуть бути провалені під час голосування в регіонах, де громадяни будуть самостійно визначати, хто має бути в політичному списку і на якій позиції», - підкреслив Парубій.

  При цьому Голова ВР нагадав про недоліки закритих списків, коли «в кабінеті керівника, вождя політичної сили», список часто формується одноосібно, і громадяни України не мають вибору визначати, хто саме є в ньому та не мають можливості змінити послідовність кандидатів.

  «На жаль, це мало також приклади політичної корупції, коли спонсорів, родичів, бойовиків, як це було в Партії регіонів, брали в список не для законодавчої діяльності, а для збагачення політичної сили», - заявив спікер.

  Водночас він звернув увагу і на мажоритарну складову, яка має значну кількість недоліків через те, що часто депутати на мажоритарному окрузі представляють не свою програму діяльності у ВР, а "просто роздають кошти і найнеобхідніше для громадян, агітуючи їх проголосувати за себе".

  «І врешті-решт, коли вони приходять у Верховну Раду, то вважають, що вже купили квиток і їх може не бути на засіданнях, і їх не хвилює, які ідеологічні вподобання є у їхніх виборців», - зазначив Парубій.

  Як повідомлялося, проєкт Виборчого кодексу, що передбачає запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками на виборах народних депутатів, а також зміну виборчої системи на місцевих виборах (№ 3112-1), ухвалений 7 листопада 2017 року у першому читанні.

  29 травня 2019 року профільний комітет ВР рекомендував парламенту розглянути проєкт Виборчого кодексу в другому читанні.

  6 червня парламент розпочав розгляд проєкту Виборчого кодексу (№ 3112-1) в другому читанні.

  Станом на 4 липня депутати вже розглянули 3640 поправок до Виборчого кодексу із 4568, що становить майже 80%.

   

  Джерело: Укрінформ

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ