рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Переговори з бойовиками? Дипломат нагадав Зеленському про відповідальність

  • Розсилка
  Валерій Чалий переконаний, що зараз ефективні лише «сильна армія, союзники і постійний тиск на Росію» - Переговори з бойовиками? Дипломат нагадав Зеленському про відповідальність
  Валерій Чалий переконаний, що зараз ефективні лише «сильна армія, союзники і постійний тиск на Росію»

  «Той, хто веде переговори з Росією, повинен бути без «скелетів у шафі», - порадив Валерій Чалий

  Делегування керівнику Офісу президента всіх повноважень у сфері зовнішньої політики та безпеки може привести до незворотних наслідків, зокрема у переговорах з Росією. Про це в інтерв’ю «Главкому» заявив Надзвичайний і Повноважний посол України у США (2015-­­2019) Валерій Чалий.

  Дипломат вважає: щоб показати світу, що Україна конструктивна і готова до компромісів, які дійсно наближають мир, треба чітко дотримуючись наших попередніх домовленостей з міжнародними партнерами.

  «Для цього не потрібно приводити формули Штайнмайєра, Мінські домовленості, як аргумент того, що ми не можемо нічого зробити, окрім як виконувати їх. Саме це робить нинішня влада. Це позиція, яка не витримує жодної критики. Що це за спроби розглянути зараз питання, чи не був злочинним наказ нашим кораблям пройти через свої води з одного порту в інший через Керченську протоку? Або за Мінськими угодами влада констатує, що ми не можемо від них відійти і одночасно за їхніми мотивами вже відкриваються кримінальні справи. Що це за політика держави? Все це лише грає на бік агресора і підриває нашу національну безпеку», - вважає він.

  Чалий також прокоментував мирні ініціативи по Донбасу керівника Офісу президента Андрія Єрмака та плани створити консультативну раду з представниками ОРДЛО. Зокрема й ідеї йти на прямі переговори з бойовиками, як це нібито передбачає 11 пункт Мінських угод.

  «Принципове питання – не допустити досягнення Росією своєї мети перевести конфлікт з українсько-російського на начебто внутрішньоукраїнський. Мінські домовленості – це не догма. Вони можуть уточнюватися і доповнюватися. Але чому питання безпеки відкидаються на другий план? Головна мета Мінських домовленостей зазначена в пункті №1 – повне припинення вогню. Але припинення вогню так і не відбулося. За великим рахунком, Мінські домовленості всі ці роки не виконувались. У першу чергу Росією. Водночас, ці домовленості мають певну вагу, оскільки вони прив’язані до санкцій і чітко демонструють, як Росія порушує свої обіцянки. Як можна рухатись далі, якщо не виконується базове питання Мінських домовленостей?», - зауважив він.

  Чалий переконаний, що в цій ситуації ефективні лише «сильна армія, союзники і постійний тиск на Росію», а «маневри з консультативними радами ні до чого не призведуть». Більше того, ця ідея «використовується Росією через недосвідченість і слабкість української сторони».

  «Єдино правильна позиція – тримати оборону в дипломатичних переговорах і на лінії зіткнення. Зараз не час простих рішень. Якщо хтось, навіть найвище керівництво країни вам скаже, що все владнається швидко – не вірте. Швидко не буде. Тому що ключ знаходиться в Кремлі. І поки там яструби мають перевагу – війна з Росією триватиме», - наголосив дипломат.

  Відповідаючи на питання про вплив на позицію президента в питаннях Донбасу саме Єрмака, якого підозрюють у зв’язках з російським бізнесом і політиками, Чалий сказав: «Тут не питання – Єрмак чи хтось інший. Адже керує зовнішньою політикою саме президент. Він не має забувати, що вся відповідальність – на ньому і багато повноважень він має здійснювати за Конституцією особисто».

  Водночас дипломат зауважив, що президенту не можна комусь одному зі свого оточення делегувати всі ключові питання в сфері зовнішньої політики і безпеки.

  «Інколи це призводить до незворотних наслідків, коли люди без повноважень ставлять дивні підписи під документами. А в Росії це використовують для аргументації своєї наступальної позиції…Той, хто  веде переговори з Росією, повинен бути без «скелетів у шафі», без компрометуючих моментів, щоб це не було використано російською стороною», –  вважає він.

  Чалий радить президенту не обмежуватись одним переговірником, а ухвалювати рішення, як мінімум, спільно з міністром закордонних справ, зовнішньополітичним радником та секретарем РНБО.

  «У нас ситуація зовсім інша – все сконцентровано на одній людині в оточенні президента. Адже роль МЗС за міністра Вадима Пристайка, на жаль, різко зменшилась. Відповідно – зменшився вплив експертної частини і ролі дипломатів. Я вважаю, що це теж серйозно вплинуло на ефективність рішень», - додав пан Посол.

  Нагадаємо, що Президент Трамп запропонував Сенату затвердити кандидатуру Кейта Дейтона на посаду посла США в Україні.


  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ