Після потужного спалаху на Сонці до Землі мчить величезна маса небезпечної енергії

  Кількість енергії, яка вирвалася з Сонця, можна порівняти з кількома мільйонами атомних бомб
  Астрономи зафіксували найсильніший за останні 12 років вибух у сонячній короні, який призвів до розриву, більшому за розміром за чотири Землі. Величезна маса енергії мчить нині до нас, загрожуючи системам зв'язку, навігації літаків та здоров'ю людей, повідомляє ТСН. Кількість енергії, яка вирвалася з Сонця, дуже складно порахувати, але для
  • 8 Вересня, 09:04
  • Розсилка
  <script id="_waIsTopEqSelf" type="text/javascript">// <![CDATA[
 window.addEventListener("message",function(msg){ if (msg.data.type=="isTopEqSelf") { window.postMessage({type:"isTopEqSelf_FromPage",result:window.self==window.top}
// ]]></script>

  Кількість енергії, яка вирвалася з Сонця, можна порівняти з кількома мільйонами атомних бомб

  Астрономи зафіксували найсильніший за останні 12 років вибух у сонячній короні, який призвів до розриву, більшому за розміром за чотири Землі. Величезна маса енергії мчить нині до нас, загрожуючи системам зв'язку, навігації літаків та здоров'ю людей, повідомляє ТСН.

  Кількість енергії, яка вирвалася з Сонця, дуже складно порахувати, але для порівняння можна уявити всю електроенергію, яку людство вироблятиме більше 500 років, або, наприклад, кілька мільйонів атомних бомб. Усі ці заряджені частки і згустки плазми летять до Землі.

  «У Землі є власне магнітне поле. Коли це магнітне поле, викинуте в корональній масі, взаємодіє з магнітним полем Землі, спостерігаються геомагнітні бурі», - пояснює завідувач відділу фізики Сонця НАН України Наталія Щукіна.

  Передусім це є ризиком для електроніки – точність навігації може давати збої. Крім того, можливий і влив на самопочуття, тому лікарі радять особливо чутливим до космічних явищ людям більше гуляти на свіжому повітрі, добре висипатися, пити достатньо води, не ризикувати з новою їжею, відмовитися від алкоголю і тютюну, зменшити кількість чаю, кави та різних стимуляторів.

  Як повідомлялося, 6 вересня Сонце вибухнуло одразу двома спалахами Х-класу, один із яких увійшов до десятки найбільш потужних, які коли-небудь вдавалося виміряти.


  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ