Поки що не затверджені нові санкції США вже вплинули на Росію - Bloomberg

  Ще не затвердженні санкції США почали відлякувати від російських активів інвесторів
  Конгрес США ще не закінчив процедуру затвердження нових санкцій проти Росії. Але все одно вони вже стали фактором, який російський Центральний банк не може ігнорувати. Про це пише Bloomberg, додаючи, що голова російського відомства Ельвіра Набіуліна запевняє, що санкції ніяк не повпливали на її країну. Але все ж вони стали одним з факторів, чому
  • 27 Червня, 08:21
  • Розсилка
  Запропоновані Сенатом санкції ще більше обмежують можливість російських банків і енергетичних компанії залучати капітал
  Запропоновані Сенатом санкції ще більше обмежують можливість російських банків і енергетичних компанії залучати капітал

  Ще не затвердженні санкції США почали відлякувати від російських активів інвесторів

  Конгрес США ще не закінчив процедуру затвердження нових санкцій проти Росії. Але все одно вони вже стали фактором, який російський Центральний банк не може ігнорувати. Про це пише Bloomberg, додаючи, що голова російського відомства Ельвіра Набіуліна запевняє, що санкції ніяк не повпливали на її країну. Але все ж вони стали одним з факторів, чому російські депутати минулого тижня вирішили не поспішати зі скороченням процентрих ставок. Видання також нагадує, що Міністерство фінансів США також розширило список осіб і компаній, які напряму відчують на собі економічний тиск за роль у російській окупації Криму і вторгненні на Схід України.

  Напруга у геополітичних відносинах посилює несприятливий фон для російський урядовців, загрожуючи підвищенням інтенсивності відтоку капіталів тоді, коли ціни на нафту минулого тижня впали до ведмежого ринку. Крім того, російський рубль у червні показував найгірші показники у співвідношенні до американського дорала. Тому в п'ятницю у Москві вирішили скоротити процентну ставку лише на чверть процента, тим самим відмовившись від попередніх більш рішучих планів.

  «Одна з причин, чому вони наважилися на скорочення лише на 25 базових одиниць криється у геополітичних умовах. Російська економічна політика зараз в цілому ведеться у режимі «військової економіки» з підвищеним рівнем захисту і з розрахунком на ведення тривалої і дорогої битви із Заходом», - ввкажеє стратег лондонської компанії з управління активами Bluebay Тімоті Еш.

  Видання нагадує, що запропоновані Сенатом санкції ще більше обмежують можливість російських банків і енергетичних компанії залучати капітал. Крім того, вони дозволяють чинити тиск на російські державні компанії в сфері енергетики, залізниці і перевезень, а також металурнійну і видобувну галузь. Санкції не включають жодних обмежень для суверенного боргу чи дериватив, але вони все ж можуть чинити певний вплив на ці види залучення фінансування.

  Інвестори дуже інтенсивно виводять гроші з найбільшого біржового фонду Росії починаючи з березня. В четвер вони вивели з VanEck Vectors Russia ETF 21,3 мільйона доларів, а за останні шість днів - 149 мільйонів. Російський біржовий індекс Micex потрапив до ведмежого ринку з минулого тижня.

  Нагадаємо, 15 червня Сенат Конгресу США завершив процедуру схвалення законопроекту, який передбачає нові санкції проти Росії. 

  Цей крок не був погоджений з союзниками з Європейського Союзу.

  Міністр закордонних справ Німеччини Зіґмар Ґабріель та канцлер Австрії Крістіан Керн засудили таке рішення Сенату.

  Ангела Меркель назвала нові санкції США проти Росії «дивним кроком»

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ