рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Помер найстаріший актор РФ та світу

  • Розсилка
  Володимир Зельдін - Помер найстаріший актор РФ та світу
  Володимир Зельдін

  Зельдін був найстаршим із діючих акторів світу і першим театральним актором, який продовжував грати на сцені після 100 років

  У Москві на 102-му році життя помер актор театру і кіно, народний артист СРСР Володимир Зельдін. Про це радіостанції «Говорить Москва» розповіла його дружина Іветта Капралова.
  Він помер в ніч на 31 жовтня в інституті імені Скліфосовського.  Зельдін був найстаршим із діючих акторів світу і першим театральним актором, який продовжував грати на сцені після 100 років.
  Більше 70 років, з 1945 року, Зельдін служив в Центральному академічному театрі Російської армії (раніше називався Театром Червоної армії і Театром Радянської армії). Починав свій творчий шлях в середині 1930-х в Театрі імені МГСПС, майбутньому Театрі імені Мосради.

  Всесоюзна популярність прийшла до Володимир Зельдіна після ролі Мусаїба Гатуєва у фільмі Івана Пир'єва «Свинарка і пастух» (1941). Серед інших фільмів з його участю - «Повість полум'яних літ» (1960), «Приборкання норовливої» (1961), «31 червня» (1978), «Таємниця «Чорних дроздів» (1983).

  Головним своїм покликанням Зельдін вважав театр. У 1951 році акторові була присуджена Сталінська премія - за виконання ролі Сенявіна в спектаклі «Прапор адмірала». У 1975-му присвоєно звання народного артиста СРСР.


  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ