Помер творець правопису української мови 1999 року

  Прощання з Німчуком відбудеться 27 листопада у Свято-Іллінському храмі села Довгого
  У неділю, 26 листопада, у віці 84 роки помер Василь Німчук – український мовознавець, завідувач відділу історії та граматики Інституту української мови Національної академії наук України, член-кореспондент НАН. Про це на своїй сторінці у Facebook написав поет Василь Кузан.  «Надійшла сумна новина з мого рідного села Довге, що на
  • 27 Листопада, 2017, 02:27
  • Розсилка

  Прощання з Німчуком відбудеться 27 листопада у Свято-Іллінському храмі села Довгого

  У неділю, 26 листопада, у віці 84 роки помер Василь Німчук – український мовознавець, завідувач відділу історії та граматики Інституту української мови Національної академії наук України, член-кореспондент НАН.

  Про це на своїй сторінці у Facebook написав поет Василь Кузан. 

  «Надійшла сумна новина з мого рідного села Довге, що на Закарпатті. Перестало битися серце великої людини, благородного чоловіка, видатного вченого, патріота рідного краю і великої Батьківщини, мого друга, академіка Василя Васильовича Німчука», – мовиться у повідомленні Кузана.

  Він додав, що прощання з Німчуком відбудеться 27 листопада у Свято-Іллінському храмі села Довгого, що в Іршавському районі Закарпаття.

  Зазначимо, що Німчук вивчав, зокрема, давньоруську та старослов’янську мови, історію, діалекти і ономастику української мови, історію української літературної мови, історію української лінгвістики.

  Під керівництвом Німчука було розроблено проект правопису української мови 1999 року. 

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ