Порошенко та лідери кримськотатарського народу беруть участь в саміті ООН
У Порошенко заплановано низку зустрічей у Стамбулі
Президент України виступить під час засідань в Лідерському сегменті Всесвітнього гуманітарного саміту та візьме участь у відкритій дискусії у формі інтерактивного діалогу.
Глава держави виступить з програмною заявою під час Пленарного засідання Всесвітнього гуманітарного саміту.
Крім того, передбачена участь президента України в Круглому столі Високого рівня «Політичне лідерство заради запобігання та припинення конфліктів».
Програма візиту передбачає проведення зустрічей глави Української держави з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом та Генеральним секретарем ООН Пан Гі Муном. На полях саміту Петро Порошенко проведе низку двосторонніх зустрічей із лідерами держав. Зокрема, заплановані зустрічі президента України з президентом Словацької Республіки Андреєм Кіскою, Прем’єр-міністром Королівства Нідерланди Марком Рютте.
Під час робочого візиту главу держави супроводжують міністр України з питань тимчасово окупованих територій Вадим Черниш, народний депутат України Мустафа Джемілєв та народний депутат України, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.
На 23 травня за ініціативи української сторони заплановано проведення паралельного заходу на тему «Гуманітарні потреби постраждалих в Україні з окремим фокусом на питаннях кримськотатарського народу і ролі Уряду та громадянського суспільства в наданні допомоги».
Всесвітній гуманітарний саміт, скликаний за ініціативи Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна, стане першою в історії Організації зустріччю на найвищому рівні, що повністю присвячена гуманітарній тематиці.
Головною метою саміту, який має неофіційну назву «Стамбул – заклик до дій», є консолідація зусиль міжнародного співтовариства з реагування на гуманітарні виклики, зумовлені природними лихами, техногенними катастрофами та збройними конфліктами, з метою зменшення страждань цивільного населення.
Організатори очікують, що у рамках участі у Саміті держави-члени виголосять зобов’язання політичного, нормативно-правового, інституційного та фінансового характеру на підтримку «Порядку денного для людства».
Захід проходитиме на рівні глав держав та урядів. Про свою участь на найвищому політичному рівні заявили майже 40 країн. Крім цього, очікується широка участь профільних міністрів – міністрів закордонних справ, з питань міжнародного співробітництва, надзвичайних ситуацій тощо.
Актуальність проведення саміту зумовлюється загостренням останніми роками гуманітарних проблем у світі, а також наявністю найбільшої після завершення Другої світової війни кількості біженців та внутрішньо переміщених осіб (понад 50 млн осіб).
Крім Генерального секретаря ООН, на Саміті будуть присутні глави програм, фондів та спеціалізованих установ системи ООН - Програма розвитку ООН, Світовий банк, МВФ, Всесвітня організація охорони здоров’я, Продовольча та сільськогосподарська організація, Фонд ООН у галузі народонаселення, а також Міжнародної організації з міграції, Міжнародного комітету Червоного Хреста та Міжнародної федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.
Коментарі — 0