рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Порошенко в радіоефірі поговорив з Жаданом про українську культуру

  • Розсилка
  Петро Порошенко виступив&nbsp;<span>в ефірі прифронтового радіо &laquo;Тризуб ФМ&raquo;</span> - Порошенко в радіоефірі поговорив з Жаданом про українську культуру
  Петро Порошенко виступив в ефірі прифронтового радіо «Тризуб ФМ»

  «Ми твердо кажемо, що ми не дамо ні щодо мови здати назад, ні щодо фінансування культури», – наголосив Порошенко

  П’ятий президент, лідер партії «Європейська солідарність» Петро Порошенко в ефірі прифронтового радіо «Тризуб ФМ» обговорив з відомим письменником та музикантом Сергієм Жаданом здобутки та загрози для української культури.

  Зокрема, Жадан зазначив, що за каденції п’ятого президента запрацювали державні культурні інституції, і це стало суттєвим поштовхом для появи великої кількості якісного  національного продукту.

  «Запрацював Державний культурний фонд, запрацювало повною мірою українське кіно, запрацював Інститут книги. Тобто українська культура отримала якісь стратегічні обриси і про це можна було говорити з прицілом на майбутнє. І ось зараз, частково у зв’язку із коронавірусом, частково не зрозуміло у зв’язку з чим, але відбулося переформатування бюджету, і культура втратила дуже велика фінансування. І є велика небезпека, що всі ті напрацювання, які робилися останні шість років, доведеться починати з початку. Дуже шкода, якщо так станеться», – зазначив Жадан.

  «Хто мав справу з Українським культурним фондом, знає, що це серйозна інституція, яка дійсно дуже багато робила і працювала дійсно за європейськими стандартами. Той, хто з цим ніколи не стикався, навіть не уявляє, що  у нас робило на інформаційному мовному культурному фронті станом на весну 2014 року. Ці люди просто цим не цікавилися, вони цього не знають. Очевидно, їм це і не потрібно», – переконаний Жадан.

  «Фундаментальні зміни відбулися в українській культурі за останні п’ять попередніх років. Бо не йдеться ж лише про гроші. Йдеться про прозору процедуру, яка була запроваджена в Українському культурному фонді. Комусь це не подобалося. Лише незалежні експерти, а не державні чиновники, визначали напрямки використання кожної державної копійки. Ми говоримо про те, що вперше були запроваджені державі квоти на телебачення і радіомовлення. Ми тоді потрапили під жорстку атаку, а потім все стало на свої місця. І рейтинги переглядів, і рейтинги на радіо – все повернулося. Сьогодні намагаються і це скасувати», – наголосив Петро Порошенко.

  Він застеріг від суттєвого скорочення українського книговидавництва.  «Кому як не вам відомо про книговидавництво. І я у страшному сні не міг собі уявити, що кількість книжок, які будуть видані, скоротиться на 70%. Наклади скоротяться на 90%», – зазначив Порошенко.

  «І це лише початок. Незрозуміло, з чим вийде наш книговидавничий ринок на кінець року», – зауважує Сергій Жадан.

  «Ми твердо кажемо, що ми не дамо ні щодо мови здати назад, ні щодо фінансування культури», – наголосив Порошенко.

  «Якщо ми не відновимо українську культуру, то це ще один аргумент для наших воїнів – а що ж вони захищають?  І ви робите надзвичайно корисну та потрібну для держави справу. Радіо «Тризуб ФМ» заряджає наших воїнів сенсом їхнього перебування на фронті. Велике спасибі, радіо. Ви потрібні Україні, ви робите правильну справу. Хочу і вам подякувати, Сергію. Місце справжнього патріота сьогодні – в Карлівці, в ефірі радіо «Тризуб». – наголосив п’ятий Президент.

  Радіо «Тризуб ФМ» створене лікарями-добровольцями, які у прифронтовій Карлівці поблизу окупованого Донецька організували стоматологічну допомогу бійцям ЗСУ. Радіостанція мовить у зоні проведення Операції об’єднаних сил та на тимчасово окупованій території. Відомий український культурний діяч, музикант Сергій Жадан цими днями веде прямі ефіри радіо «Тризуб FM».


  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ