Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Правозахисники б’ють у набат: РФ посилила переслідування кримських татар

  • Розсилка
  Правозахисники б’ють у набат: РФ посилила переслідування кримських татар

  Росія відмовляється від статусу держави-окупанта та застосовує свої федеральні закони до Криму

  Російська влада в окупованому Криму посилила переслідування кримських татар з очевидною метою повністю придушити інакомислення на півострові. На це вказує 14 листопада міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch.

  «Російська влада в Криму постійно переслідує кримських татар за їхню гучну опозицію до російської окупації з моменту її початку в 2014 році. Вона (влада – ред.) зображує політично активних кримських татар як екстремістів та терористів, змусила багатьох до втечі і створила умови, щоб ті, хто вирішив залишитися, ніколи не почували себе вільними висловлювати їхні думки», – сказав директор Human Rights Watch по країнах Європи та Центральної Азії Г’ю Вільямсон.

  Правозахисники вказують у своєму звіті на конкретні випадки переслідування, зокрема, затримання і штрафи за одиночні пікети, які в Росії формально вважаються єдиним способом протесту, що не вимагає попереднього дозволу влади.

  З початку 2015 року російська влада заарештувала щонайменше 26 осіб за звинуваченням у причетності до ісламістського руху «Хізб ут-Тахрір», нагадують правозахисники. Вони вказують, що ця релігійно-політична організація є забороненою в Росії з 2003 року, але є легальною як в Україні, так і в більшості країн Європи.

  Правозахисники наголошують, що Росія «як держава-окупант» має «поважати закони, які діяли в Криму на момент початку окупації». «Проте Росія відмовляється від статусу держави-окупанта та застосовує свої федеральні закони до Криму, включаючи криміналізацію діяльності, яка раніше на півострові не визнавалася кримінальною», – ідеться в повідомленні Human Rights Watch.

  Читайте також матеріал «Главкома» Ахтем Чийгоз: Останнім часом у кримських тюрмах кричать «Слава Україні». У відповідь доноситься «Аллаху акбар»

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ