Рада перейменувала Кіровоград на Кропивницький
Перейменування підтримали 230 депутатів
Верховна Рада підтримала перейменування міста Кіровоград на Кропивницький. За проголосували 230 депутатів, проти 5, 6 - утримались і ще 89 не голосували.
Проект Постанови № 4222 «Про приведення назви міста Кіровоград Кіровоградської області у відповідність із вимогами Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».
Як Кіровоград став Кропивницьким
Відповідно до пояснювальної записки, Кіровоградська міська рада подала на розгляд Верховної Ради 7 можливих варіантів назв перейменування міста Кіровоград, а саме:
- Єлисаветград;
- Інгульськ;
- Златопіль;
- Кропивницький;
- Благомир;
- Ексампей;
- Козацький.
Під час громадського опитування значної підтримки отримав варіант назви Кропивницький, яка на думку багатьох кіровоградців, у тому числі й представників творчих кіл та науковців, може стати найвеличнішим та логічним, справжнім українським іменем, на честь відомого актора, режисера, драматурга й громадського діяча.
Хто такий Кропивницький
У пояснювальній записці сказано, що ім'я Кропивницького стоїть поряд з іменами борців за незалежність і самостійність України, таких як Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка та інших.
«Відтак Кропивницький вперше констатував перед світом, що українці - не просто народ, а нація, зі своїми культурою та звичаями. «Кропивницький» визначає конкретні досягнення України у сфері формування світової культури. «Кропивницький» безсумнівно впишеться у вінок назв обласних центрів Хмельницький та Івано-Франківськ, що не викликають жодних заперечень, і своєю появою сприятиме пришвидшенню формування національної ідеї «Заможна країна - вільна людина - культурна нація», - йдеться у записці.
Як повідомляє «Вікіпедія», з ім’ям Кропивницького пов’язана поява українського професійного театру. Він активно розвивав в Україні реалістичну драматургію. Частину свого життя Кропивницький провів саме у Кіровограді, який тоді називався Єлисаветград.
Відомі твори Кропивницького:
- «Чмир» (1890);
- «На руїнах» (1900);
- «Супротивні течії» (1900);
- «Мамаша» (1903);
- «Старі сучки й молоді парості» 1909);
- «Дійшов до розуму» (1909).
Коментарі — 0