Російські політемігранти пікетували консульство РФ проти проведення виборів до Держдуми на території України
Громадяни Росії, що перебувають в політичній еміграції в Україні, виступають проти проведення виборів до Державної Думи на території України
Політемігранти, які проживають в Україні, сьогодні влаштували акцію протесту біля російського консульства в Києві.
Як заявили учасники пікету, громадяни Росії, що перебувають в політичній еміграції в Україні, виступають проти проведення виборів до Державної Думи на території України. Таким чином вони висловлюють солідарність з вимогами Міністерства закордонних справ України, що були висунуті до Російської Федерації.
Нагадаємо, що вибори до парламенту РФ повинні відбутися 18 вересня. У зв’язку з цим МЗС України висловило рішучий протест з приводу намірів провести вибори на тимчасово окупованих територіях України - Автономної Республіки Крим та міста Севастополь. «Такі дії російської сторони суперечать фундаментальним нормам і принципам міжнародного права і законодавства України, зокрема, Статуту Організації Об'єднаних Націй, Резолюції Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй А / RES / 68/262 «Територіальна цілісність України» від 27 березня 2014 року, Гельсинському заключному акту Наради з безпеки і співробітництва в Європі від 1 серпня 1975 року, Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 5 грудня 1994 року, зобов'язанням Російської Федерації за Договором про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією від 31 травня 1997 року », - підкреслили в українському зовнішньополітичному відомстві.
Як наслідок, МЗС звернулося до російської сторони з вимогою не проводити вибори на тимчасово окупованих територіях. У цьому ж зв'язку міністерство зазначило, що проведення таких виборів в приміщеннях дипломатичного і консульських представництв Росії є неможливим.
У МЗС України назвали умови, за яких можливе проведення виборів в Держдуму на території України: «Проведення виборів депутатів Державної думи Росії в приміщеннях російських диппредставництв на території України можливе лише після відмови російської сторони від проведення виборів на окупованих територіях України, а також після вилучення з федеральних списків кандидатів в депутати, висунутих російськими політичними партіями, включених в регіональні групи, які охоплюють тимчасово окуповані Російською Федерацією території України».
Довкола питання про забезпечення виборчого права громадян Росії, що проживають в Україні, розгорілася дискусія.
У січні 2015 року український парламент прийняв постанову про визнання Росії країною-агресором
Датою окупації Криму Україна офіційно вважає 20 лютого 2014 року. Під тимчасово окупованою територією Законом визначається сухопутна територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, внутрішні води України цих територій; внутрішні морські води і територіальне море України навколо Кримського півострова, територія виключної (морської) економічної зони України вздовж узбережжя Кримського півострова та прилеглого до узбережжя континентального шельфу України, на які поширюється юрисдикція органів державної влади України відповідно до норм міжнародного права, Конституції та законів України; повітряний простір над вказаними територіями.
Легітимізація анексії АР Крим відбулася в стінах російського парламенту 20 березня 2014 року. всього проголосувало 443 з 450 можливих, шестеро не голосувало взагалі. «Проти» проголосував один депутат від фракції «Справєдлівая Росія» Ілля Пономарьов.
Коментарі — 0