Саакашвілі підвищить політичну напругу в Україні – американські ЗМІ
В Україні, як в і в Грузії, Саакашвілі став дуже неоднозначною фігурою
Повернення колишнього президента Грузії Михайла Саакашвілі в Україну може гостро підняти політичну температуру в той час, коли президент Петро Порошенко намагається водночас боротися проти російських сил на сході країни і критики політичних опонентів, які звинувачують його у тому, що він отримує вигоду від корупції, як і його попередник Віктор Янукович. Про це пише американське видання New York Times, пригадуючи, як вчора колишній голова Одеської облради завдяки натовпу прихильників прорвався в Україну з території Польщі через українських прикордонників в Шегинях.
Видання зауважує, що в Україні, як в і в Грузії, Саакашвілі став дуже неоднозначною фігурою. Прихильники його вважають «чистим урядовцем», а опоненти - шоуменом, схильним влаштовувати яскраві політичні трюки.
Водночас видання Washington Post пише, що Михайло Саакашвілі серйозно ризикує, коли повернувся в Україну.
«Грузія, де його звинувачують у зловживанні владою і незаконному привласненні майна, надіслала Україні запит на його екстрадицію. Хоча поки не відомо, чи Україна виконає його», - йдеться в статті.
При цьому, Washington Post нагадує про заяву генпрокурора Юрія Луценка про те, що організатори незаконного перетину українського кордону Саакашвілі зіштовхнуться з кримінальними провадженнями.
Нагадаємо, екс-президент Грузії Михайло Саакашвілі перейшов польсько-український кордон в неділю ввечері. Кордон прикордонників прорвали прихильники Саакашвілі, які буквально внесли його на український бік кордону.
Генпрокурор пообіцяв притягнути до відповідальності організаторів прориву кордону у «Шегинях» та заявив, що прихильники Саакашвілі знищують державу. Поліція вже відкрила кримінальне провадження.
Саакашвілі натомість заявляє, що він і його прихильники не порушували закон на пункті пропуску «Шегині».
Відомо, що Саакашвілі й депутати не проходили прикордонний контроль. Політика вже внесли в «чистилище» «Миротворця».
Держприкордонслужба готує матеріали для прокуратури по трьох епізодах прориву.
У МВС запевняють, що під час інциденту з проривом кордону прихильниками Михайла Саакашвілі тілесні ушкодження отримали 11 бійців Національної поліції та п’ять працівників Держприкордонслужби.
Раніше Саакашвілі планував перетнути кордон з Україною у КПП «Краковець», згодом змінив плани та намагався прибути на Інтерсіті з Перемишля до Києва, однак рух його потяга заблокувала «Укрзалізниця».
Після невдалої спроби приїхати до України потягом, Саакашвілі заявив, що повертається до «першого плану» та в'їзду через «Краковець», а згодом заявив, що їде у ПП «Шегині».
Раніше Саакашвілі заявив журналістам, що не має плану дій на випадок, якщо його не впустять в Україну.
Як відомо, Саакашвілі позбавили українського громадянства.
У Генпрокуратурі України повідомили, що отримали копію запиту грузинських компетентних органів на видачу Михайла Саакашвілі Грузії.
Саакашвілі припускав, що після його повернення в Україну його спробують викрасти й видати грузинській владі.
Саакашвілі вказав, що буде через суд намагатися повернути собі громадянство України і хотів би бути присутнім на судовому процесі.
Читайте також статті:
The NewYorker: Саакашвілі заплатив мільйон Трампу заради використання його імені?
Коментарі — 0