Саакашвілі відмовився підписувати протокол прикордонників

  Адвокати стверджують, що Саакашвііліі законно перетнув кордон з Україною
  Екс-президент Грузії Михайло Саакашвілі відмовився підписувати адмінпротокол про незаконне перетинання ним державного кордону України. Про це повідомляє прес-центр Державної прикордонної служби України. За даними прикордонників, оточення Саакашвілі блокує прикордонний наряд, який намагався вручити одеському екс-губернатору протокол, та
  • 12 Вересня, 12:10
  • Розсилка
  Михайло Саакашвілі
  Михайло Саакашвілі

  Адвокати стверджують, що Саакашвііліі законно перетнув кордон з Україною

  Екс-президент Грузії Михайло Саакашвілі відмовився підписувати адмінпротокол про незаконне перетинання ним державного кордону України.

  Про це повідомляє прес-центр Державної прикордонної служби України.

  За даними прикордонників, оточення Саакашвілі блокує прикордонний наряд, який намагався вручити одеському екс-губернатору протокол, та чинить спротив діям правоохоронних органів.

  «Не дозволяє прикордонникам виконати свої обов’язки, що тягне за собою іншу, вже кримінальну відповідальність», - наголосили у прес-центрі.

  Повідомляється, що, оскільки лідер партії «Рух нових сил» не прибув у пункт пропуску й заявив, що не збирається цього робити, у вівторок прикордонний наряд прибув до місця тимчасового проживання Саакашвілі в готелі «Леополіс» у Львові для того, аби «вже вдруге» повідомити йому про факт незаконного перетину кордону, підписати та вручити необхідні процесуальні документи.

  Там нагадали, що після організованого Саакашвілі та окремими народними депутатами незаконного масово перетину кордону у пункті пропуску «Шегині» Державна прикордонна служба звернулася до всіх, хто це зробив, з проханням повернутися до пункту пропуску «Шегині», юридично оформити факт перетину кордону та дати змогу прикордонникам оформити необхідні адміністративно-процесуальні документи.

  «Лише впродовж учорашнього дня до пункту пропуску прибули 14 громадян України та інших держав для вирішення цього питання», - повідомили у ДПСУ.

  У той самий час, за інформацією «Інтерфакс-Україна», адвокати Саакашвілі і прикордонники зараз в будівлі «Леополіса» вносять зауваження до протоколу про незаконний перетин кордону.

  За словами адвоката Маркіяна Галабали, юридична позиція захисту політика ґрунтується на трьох тезах:

  1. Протокол про адміністративне правопорушення мали вручити протягом трьох годин з моменту виявлення адміністративного правопорушення;
  2. 11 вересня Саакашвілі подав до міграційної служби заяву про надання йому статусу особи, яка потребує додаткового захисту, і тепер, відповідно до закону, виключається «будь-яка можливість залучення до адміністративної відповідальності за ст.204 Кодексу про адміністративні правопорушення»;
  3. Перетинання державного кордону 10 вересня в ПП «Шегині» було законним, оскільки здійснювалося в умовах крайньої необхідності з метою порятунку життя людей в пункті пропуску через його мінування.

  Галабала заявив, що СБУ 10 вересня повідомила про мінування ПП «Шегині», і пункт пропуску нібито був закритий саме тоді, коли автобус з Саакашвілі вже перетнув державний кордон Польщі.

  «Тобто закрили пункт пропуску саме тоді, коли ми вже перетнули державний кордон Польщі, і нас не хотіли пускати через державний кордон України. Тобто ми опинилися фактично в пастці - ми не могли повернутися на територію Польщі, і нас не евакуювали на територію України», - зазначив юрист.

  Раніше у холі львівського готелю «Леополіс», де після недільного прориву польсько-українського кордону поселився Саакашвілі, відбулись перемовини між ним, його адвокатами та прикордонниками КПП «Шегині – Медика».

  Нагадаємо, екс-президент Грузії Михайло Саакашвілі перейшов польсько-український кордон у неділю ввечері. Кордон прикордонників прорвали прихильники Саакашвілі, які буквально внесли його на український бік кордону. 

  Генпрокурор пообіцяв притягнути до відповідальності організаторів прориву кордону в «Шегинях» та заявив, що прихильники Саакашвілі знищують державу. Поліція вже відкрила кримінальне провадження.

  Саакашвілі натомість заявляє, що він і його прихильники не порушували закон на пункті пропуску «Шегині».

  Відомо, що Саакашвілі й депутати не проходили прикордонний контроль. Політика вже внесли в «чистилище» «Миротворця».

  Держприкордонслужба готує матеріали для прокуратури по трьох епізодах прориву.

  У МВС запевняють, що під час інциденту з проривом кордону прихильниками Михайла Саакашвілі тілесні ушкодження отримали 11 бійців Національної поліції та п’ять працівників Держприкордонслужби.

  Раніше Саакашвілі планував перетнути кордон з Україною у КПП «Краковець», згодом змінив плани й намагався прибути на «Інтерсіті» з Перемишля до Києва, однак рух його потяга заблокувала «Укрзалізниця».

  Після невдалої спроби приїхати до України потягом, Саакашвілі заявив, що повертається до «першого плану» та в'їзду через «Краковець», а згодом заявив, що їде у ПП «Шегині».

  Раніше Саакашвілі заявив журналістам, що не має плану дій на випадок, якщо його не впустять в Україну.

  Як відомо, Саакашвілі позбавили українського громадянства. 

  У Генпрокуратурі України повідомили, що отримали копію запиту грузинських компетентних органів на видачу Михайла Саакашвілі Грузії.

  Саакашвілі припускав, що після його повернення в Україну його спробують викрасти й видати грузинській владі. 

  Саакашвілі вказав, що буде через суд намагатися повернути собі громадянство України і хотів би бути присутнім на судовому процесі.

  Читайте також статті: 

  Посол Ігор Долгов: Повірте, екстрадиція Саакашвілі під час візиту президента у Грузію не обговорювалась

  The NewYorker: Саакашвілі заплатив мільйон Трампу заради використання його імені?

  «МіхоМайдан». Як «розстрілюватимуть» Тимошенко і Садового

   

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ