Ситник пояснив, чому Генпрокуратура не повинна втручатися у справи НАБУ

Ситник пояснив, чому Генпрокуратура не повинна втручатися у справи НАБУ
Фото report.if.ua

Будь-яке втручання в чужу підслідність створює ризик визнання неприпустимими доказів, - Ситник

Директор НАБУ Артем Ситник вважає, що втручання правоохоронних органів у підслідність розслідування кримінальних проваджень може нівелювати доказову базу.  Про це він заявив у інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

При цьому він запевнив, що антикорупційні органи не мають конфліктів з Генпрокуратурою. «Будь-яке втручання в чужу підслідність створює ризик визнання неприпустимими доказів – як таких, які одержані з порушенням процесуального законодавства. Відповідно, це створює умови для ухилення підозрюваних від відповідальності за вчинені кримінальні правопорушення», – розповів Ситник.

Директор НАБУ зазначив, що антикорупційні органи розраховують на конструктивну співпрацю з усіма правоохоронними органами для ефективної боротьби з корупцією в країні. «Ми не бачимо підстав для конфліктів або «протистоянь» з Генеральною прокуратурою, оскільки процесуальний нагляд за розслідуваннями НАБУ здійснюють прокурори САП, яка функціонально не залежна від ГПУ», – додав він.

За словами Ситника, у Кримінальному процесуальному кодексі та законі про НАБУ міститься чітке розмежування підслідності між відомствами. «Все, що потрібно – дотримуватися букви закону», – сказав він.

Як відомо, раніше Спеціалізована антикорупційна прокуратура в черговий раз повернула до прокуратури Києва кримінальну справу щодо заступника міністра охорони здоров'я Романа Василишина, матеріали виробництва були передані столичною прокуратурою в САП. У САП пояснили, що докази по цій справі, зібрані прокуратурою Києва без участі НАБУ і САП неприпустимі.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: