Старт вакцинації від коронавірусу: Стало відомо, хто отримав перше у світі щеплення
У Великій Британії стартувала масова вакцинація від коронавірусу
Першою вакцинованою людиною стала 90-річна мешканка Північної Ірландії Маргарет Кінан. Про це повідомляє BBC.
Кінан зробили щеплення у 6:30 ранку за місцевим часом (8:30 за Києвом) в університетській лікарні Ковентрі. Це перший у світі випадок введення вакцини після клінічних досліджень.
Через 21 день Кінан отримає ще один укол і тоді вакцинація вважатиметься остаточно завершеною.
«Для мене велика честь стати першою вакцинованою, це найкращий подарунок на день народження з усіх можливих. Я нарешті зможу провести час зі своєю сім'єю і друзями в новому році після того, як більшу частину цього року провела на самоті», − зазначила вона.
Жінка закликала не боятися вакцинуватися від коронавірусу, зазначивши, що якщо вона нормально перенесла щеплення у свої 90 років, то і інші люди теж зможуть.
This is the moment that 90-year-old grandmother Margaret Keenan returned to the ward at her local hospital in Coventry, after she became the first person in the world to receive the clinically-approved #COVIDVaccine this morning pic.twitter.com/80yRjJLRhM
— NHS Midlands (@NHSMidlands) December 8, 2020У вівторок, 8 грудня, Велика Британія першою у світі розпочала масову вакцинацію від коронавірусної інфекції вакциною компаній Pfizer/BioNTech.
Вакцинація розпочнеться в Англії, Уельсі, Шотландії та Північній Ірландії. Уряд Великої Британії вже придбав 40 мільйонів доз вакцини Pfizer/BioNTech, що вистачить для щеплення 20 мільйонів людей або третини населення країни. Особливістю вакцини є необхідність її зберігання при наднизьких температурах.
У світі зараз відомо про три перспективні вакцини від коронавірусу. Зокрема, компанії Pfizer та BioNTech оголосили про те, що їхня вакцина продемонструвала ефективність у понад 90% на фінальному етапі випробувань.
Американська компанія Moderna заявила, що ефективність її вакцини-кандидата від Covid-19 становить 94,5%. Очікується, що вакцина Moderna не буде доступна за межами США до наступного року. Пізніше компанія заявила, що її вакцина показала 100% ефективності при важких випадках коронавірусу.
Ще один препарат, вакцина Оксфордського університету та AstraZeneca, за підсумками випробувань показала середню ефективність 70%.
У ВООЗ вважають, що треба вакцинувати 70% населення планети, аби подолати Covid-19.
Коментарі — 0