Сусідні країни стривожені через спалах кору в Україні
Наразі Україна є лідером із захворювання на кір в Європі
Сусідні країни попереджають громадян про епідемію кору в Україні, а деякі – зокрема, Польща, планують спеціальні профілактичні методи щодо українських громадян.
За даними Польського радіо, головний санітарний інспектор Ярослав Пінкас пропонує «вимагати щеплення від іноземців, котрі перебувають у Польщі тривалий період».
«Ми повинні запитати: чи був ти щеплений і чи не повинен ти це зробити», - сказав він. Така реакція чиновника з'явилась після того, як в Польщі зафіксували зростання захворювання на кір. Причому одним з хворих виявився громадянин України.
Днями про небезпеку поширення кору в Україні заявив і Ситуаційно-кризисний центр МЗС Росії.
«Україна. Зростання кількості хворих на кір, в 2018 році зареєстровано 35 тис. випадків. Найбільша кількість заражень зафіксована в Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Чернівецькій і Волинській областях», - зазначило відомство у Тwitter.
Станом на вересень з початку року, за даними органу, в країні були зафіксовані 4 тисячі випадків інфікування кором.
Вже з початку поточного року Росія вирішила посилити санітарно-карантинний контроль у пунктах пропуску через державний кордон у зв’язку з підвищенням рівня захворюваності на кір, зокрема, в Україні.
«За інформацією Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я (ЄРБ ВООЗ), в Європейському регіоні спостерігається погіршення епідеміологічної ситуації щодо кору. За період січень-жовтень минулого року в країнах Європи захворюваність в три рази перевищила рівні 2016 року», - йдеться в повідомленні МЗС РФ.
Про можливість заразитися кором від сусідів-українців пишуть і в сусідній Білорусі. За даними місцевого видання «Спутник», у Білорусі з лютого 2018 року було зареєстровано 230 випадків захворювання на кір.
«У більшості випадків зараження відбулося після контакту з хворими, або ж люди привозили інфекцію з-за кордону. У більшості випадків «імпортувалася» хвороба громадянами, що побували в Україні. Також були випадки захворювань і в українців, які прибули в Білорусь. За даними Міністерства охорони здоров'я України, з січня по вересень в країні зареєстровано понад 30 тисяч випадків захворювання на кір», - зазначає ресурс.
Найжорсткішою була реакція Молдови, яка ще влітку почала вживати заходи, щоб не допустити поширення хвороби на свою територію. Зокрема, там запровадили перевірки в пунктах перетину кордону із Україною і Румунію.
«Якщо будуть виявлені пасажири із симптоматикою, характерною для кору, в будь-якому прикордонному підрозділі є наказ організовувати відповідне (ізольоване) приміщення для опитування підозрюваної або зараженої особи, включно із проведенням заходів для медичного консультування особи», - цитує постанову поліції місцеве видання ZDG.
Медичні працівники на кожному пункті перетину кордону мали з'явитися в Молдові до кінця серпня.
У сусідній Румунії про стурбованість збільшенням кількості випадків захворювання на кір в Україні і необхідність вакцинації громадян, особливо в тих регіонах, які межують з Україною, заявили ще на початку року.
Втім, за словами в.о. міністра охорони здоров'я України Уляни Супрун, спалах кору в Україні прийшов саме з цієї країни.
«Реальна ситуація в Україні зараз така, що є спалах кору. Кір прийшов з Румунії, де також є проблеми з вакцинацією. В Україні немає колективного імунітету, тому спалах кору був неминучий», - заявила Супрун.
Україна опинилася в трійці лідерів серед європейських країн за захворюваністю на кір у 2017 році. Перше і друге місця в минулому році посідали Румунія та Італія відповідно. Наразі Україна вже є лідером із захворювання в Європі.
Раніше повідомлялося, що станом на 2 листопада у Польщі було підтверджено десять випадків захворювань на кір у дітей та дорослих у місті Прушкув, одне підтвердження хвороби кору у польської дитини в місті П’ястув, а також два підтвердження захворювання у дітей з України в Надажині.
Коментарі — 0