Світовий конгрес українців уклав меморандум про співпрацю з урядом України

Світовий конгрес українців уклав меморандум про співпрацю з урядом України

Меморандум про співпрацю між Світовим конгресом українців та Кабміном підписано у вівторок у Києві

Кабінет міністрів України та Світовий конгрес українців уклали меморандум про співпрацю. З боку уряду документ підписав прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, а від Конгресу – його голова Євген Чолій.

«Світовий конгрес українців відіграє дуже важливу роль для підтримки України, для підтримки ЗМІ, реформ і відстоювання правди і справедливості за межами нашої країни, на міжнародній арені. Ми це високо цінуємо. Тому щиро дякую за таку підтримку», – наголосив прем’єр-міністр.

Гройсман наголосив, що позиція Світового конгресу українців на міжнародній арені «відкриває очі» на те, що реально відбувається на Донбасі, – «глобальний світовий конфлікт, який спровокувала Росія».

Зі свого боку голова Світового конгресу українців Євген Чолій зазначив, що меморандум є всеохоплюючим і втілює різні питання: освіти, культури, молоді і спорту і низку інших.

«Найголовнішим з нашого боку, себто української діаспори на чолі зі Світовим конгресом українців і наших організацій у 53 країнах світу, є сьогодні допомогти Україні захистити свою територіальну цілісність. І в тому напрямі ми всі свої зусилля зосереджуємо», – наголосив він.

Довідка. Світовий конгрес українців (СКУ) (англ. Ukrainian World Congress) – неприбуткова організація, позапартійне об'єднання, міжнародна координаційна надбудова над українськими громадськими організаціями у діаспорі.

Організацію було засновано у 1967 році в Нью-Йорку під назвою Світовий конгрес вільних українців (СКВУ). У 1993 році назву було змінено на сучасну – Світовий конгрес українців.

Членами СКУ є крайові громадські надбудови, що представляють інтереси понад 20 мільйонів українців у діаспорі. Серед членів СКУ – УККА (США), КУК (Канада), Координаційний осередок українських громадських центральних установ (Європа), Союз українських організацій в Австралії, Українська центральна репрезентація Аргентини і Координаційний комітет українських організацій Бразилії. Всього понад 150 організацій із 33 країн. СКУ підтримує зв'язки з українцями ще 14 країн. У роботі СКУ і його секретаріату беруть активну участь представники українських церков, світового об'єднання жінок (СФУЖО) та молодіжних і студентських (ЦЕСУС) організацій.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: