Туреччина заборонила: РФ не змогла направити чотири військові кораблі у Чорне море

Туреччина заборонила: РФ не змогла направити чотири військові кораблі у Чорне море
«Росія заявила, що чотири її кораблі перетнуть протоки 27-28 лютого, три з яких не зареєстровані на базах у Чорному морі. Ми сказали Росії не посилати ці кораблі, і Росія сказала, що судна не перетнуть протоки», – сказав Чавушоглу

Глава МЗС Туреччини: «Конвенція Монтре діє сьогодні, вчора і завтра, тому ми будемо її виконувати»

Глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що Росія скасувала заявку на відправку чотирьох своїх військових кораблів через турецькі води в Чорне море на прохання Анкари, повідомляє Reuters.

У понеділок Анкара заявила, що закрила протоки Босфор і Дарданелли відповідно до пакту 1936 року, що дозволило їй обмежити прохід деяких російських суден. Зокрема, пакт дозволяє прохід суднам, які повертаються на свої бази.

Чавушоглу повідомив, що Туреччина звернулася до Росії з проханням не відправляти свої кораблі.

«Росія заявила, що чотири її кораблі перетнуть протоки 27-28 лютого, три з яких не зареєстровані на базах у Чорному морі. Ми сказали Росії не посилати ці кораблі, і Росія сказала, що судна не перетнуть протоки», – сказав Чавушоглу.

«Це нікого не повинно ображати, тому що Конвенція Монтре діє сьогодні, вчора і завтра, тому ми будемо її виконувати», – сказав він.

Раніше цього тижня агентство Reuters повідомляло, що щонайменше чотири російських кораблі – два есмінці, фрегат і розвідувальне судно – чекають рішення Туреччини перейти із Середземного моря. Двоє з них, фрегат і есмінець, попросили здійснити прохід цього тижня.

Сполучені Штати висловили вдячність за крок Туреччини щодо закриття проток. Посол України в Анкарі заявив, що Київ вдячний Туреччині за ретельне виконання пакту.

Нагадаємо, станом на сьомий день повномасштабного вторгнення російського окупанта, його втрати складають 5840 осіб.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: