Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Довкола тютюнового монополіста «Тедіс Україна» спалахнув новий скандал

  • Розсилка
  <p>Найбільший дистриб&rsquo;ютор цигарок в Україні &laquo;Тедіс Україна&raquo; належить до групи компаній російського олігарха, на заводах якого виготовляють зброю, що довгих п'ять років вбиває українців</p> - Довкола тютюнового монополіста «Тедіс Україна» спалахнув новий скандал

  Найбільший дистриб’ютор цигарок в Україні «Тедіс Україна» належить до групи компаній російського олігарха, на заводах якого виготовляють зброю, що довгих п'ять років вбиває українців

  Бійці «Об’єднання добровольців» протестують проти тютюнової фірми, власник якої виготовляє зброю для окупантів

  Сьогодні учасники російсько-української війни, серед яких і бійці «Об’єднання добровольців», вийшли на протест проти діяльності фірми-тютюнового монополіста «Тедіс Україна», власники якої, за їхньою інформацією, фінансують терористів та сепаратистів. Про це повідомляє «Цензор.нет».

  Найбільший дистриб’ютор цигарок в Україні «Тедіс Україна», що донедавна був тернопільською компанією «Мегаполіс Україна», належить до групи компаній «Меркурій», російського олігарха Ігоря Кесаєва, який водночас є одним із власників російського виробника зброї — заводу імені Дегтярьова.

  За державним замовленням Міністерства оборони Росії, на цьому заводі виготовляють кулемети, гранатомети, снайперські комплекси, зенітні ракети, протитанкове озброєння, «Гради» та іншу зброю, якою довгих п'ять років вбивають українців.  Мегаполіс почала працювати в Україні з 2010 року. Офіційно «Торгова компанія «Мегаполіс-Україна» була заснована у 2011 році шляхом перейменування «Поділля-Тютюн». Але насправді контрольована Ігорем Кесаєвом кіпрська компанія Megapolis holdings (overseas) limited увійшла до складу засновників «Вест Табако Груп» ще в грудні 2010 року, а в 2011-му поглинула компанії «Дистрибуційна компанія «Деметра» та «Ангро».

  Швидкими темпами «Мегаполіс», а нині «Тедіс Україна», скупив тютюновий ринок України, і нині їхня регіональна мережа складається з 35 структурних підрозділів по всій території України. В 2013 році було ухвалено рішення про відкриття роздрібних магазинів, кількість яких на сьогодні — 48 у різних містах України.

  Протестувальники наголошують, що започаткована Януковичем безконкурентна дистрибуція тютюну в Україні є досі поза законом. Ніхто не може в Україні купити цигарки без посередника. Нині компанія «Тедіс Україна», в минулому «Мегаполіс Україна» — монополіст на цигарковому ринку. Весь обсяг сигарет, що виготовляють в Україні, купує компанія «Тедіс Україна», через яку проходить до 98% обороту. Далі компанія перепродає тютюнові вироби або суб'єктам оптової торгівлі, або суб'єктам роздрібної торгівлі.

  З 1 жовтня 2015 року діяльність і власників «Мегаполісу» взявся розслідувати і Антимонопольний комітет. Після розслідування активісти почали блокувати роботу компанії. Хвиля блокування складів пройшла в Києві, Львові, Луцьку, Рівному, Ковелі та Тернополі. Керували акцією депутати «Народного фронту», Ігор Лапін, Андрій Левус і Сергій Висоцький. Після протестів Антимонопольний комітет заявив, що у квітні 2015 року склад бенефіціарів «Мегаполісу» змінився: громадяни Російської Федерації із складу кінцевих бенефіціарів вибули, замість них з’явилися англійці.

  24 травня 2016 року компанію «Мегаполіс Україна» перейменували на «Тедіс Україна». Офіційно в компанії заявили, що рішення про ребрендинг було ухвалено внаслідок системних структурних змін, що відбувалися в компанії протягом останніх років, і додали, що «перейменування не призведе до жодних інших системних змін». Втім, окрім назви, компанія змінила юрадресу: переїхала з Тернополя до Одеси в будівлю, що належить «Платинум банку», де і прописана фірма «Нова інвестиційна компанія «Альянс».

  Офіційно засновниками «Тедіс-Україна» є шість кіпрських компаній. Дві з них пов’язані з фірмою «Нова інвестиційна компанія «Альянс», а єдиним засновником «Альянсу» є одеський мільйонер, забудовник, банкір та власник журналу «Фокус» Борис Кауфман. Крім того, Кауфман контролює деякі українські аеропорти.  Серед засновників «Тедіс Україна» досі значиться і компанія росіянина Ігоря Кесаєва – Megapolis holdings (overseas) limited, власника єдиного в Росії виробника зброї – заводу Дегтярьова. За інформацією російських журналістів, Ігор Кесаєв через свій Благодійний фонд «Моноліт» фінансує ФСБ.

  У 2016 році ініціатори очищення української економіки від російського монополіста були впевнені у своїй перемозі. Однак, ні протести, ні блокування, перевірки і скарги не змогли змінити ситуацію. Втім навіть намагання виправити ситуацію у юридичній площині не дали жодного результату. Адже закон про ліцензування видів господарської діяльності, ухвалений у березні 2016 року, передбачав ліквідацію компанії, якщо серед бенефіціарів будуть громадяни країни-агресора. Але завдяки правкам Романа Насірова, тютюн, алкоголь, банки та телекомунікації не підпадають під цей закон, і відповідно російський тютюновий бізнес й надалі почувається у безпеці.

  «Без радикальних дій змінити ситуацію у країні просто неможливо. Акцію, що розпочали у 2016 році і покинули через замилювання з перейменуванням «Мегаполісу» треба довести до кінця. Адже в нинішній ситуації ми самі ж фінансуємо війну проти себе!», - закликали організатори акції протесту.

   

   

   

   

   

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ