У Британії заявили, що екстрадиції Онищенка ніщо не заважає

  Україна вже кілька місяців очікують рішення Інтерполу щодо оголошення Онищенка у розшук
  Зволікання з процедурою екстрадиції нардепа від «Волі народу» Олександра Онищенка не пов’язане із вимогами британського законодавства. Про це повідомили у Королівській прокуратурі Великої Британії на запит DW. Згідно з повідомленням, українські правоохоронні органи можуть у будь-який момент звернутися до британських колег із
  • 18 Жовтня, 2016, 08:37
  • Розсилка
  Екс-нардеп Олександр Онищенко переховується у Лондоні
  Екс-нардеп Олександр Онищенко переховується у Лондоні

  Україна вже кілька місяців очікують рішення Інтерполу щодо оголошення Онищенка у розшук

  Зволікання з процедурою екстрадиції нардепа від «Волі народу» Олександра Онищенка не пов’язане із вимогами британського законодавства.

  Про це повідомили у Королівській прокуратурі Великої Британії на запит DW.

  Згідно з повідомленням, українські правоохоронні органи можуть у будь-який момент звернутися до британських колег із запитом про екстрадицію втікача, попри те, що між Україною і Великобританією немає угоди про екстрадицію.

  «Будь-яка країна з-поза меж Європейського Союзу може напряму звернутися із формальним запитом про екстрадицію до міністерства внутрішніх справ», - йдеться у відповіді прокуратури.

  Українські правоохоронці вже кілька місяців очікують рішення Інтерполу щодо оголошення Онищенка у розшук.

  У британській прокуратурі припустили, що єдиною причиною, чому Київ пішов цим шляхом, можуть бути вимоги українського законодавства щодо оголошення у міжнародний розшук перед поданням запиту про екстрадицію або бажання встановити місцезнаходження особи.

  При цьому зазначається, що у НАБУ не пояснили, чому до Великобританії не подано запит про екстрадицію нардепа-втікача.

  «За процедурою, ми не можемо розпочати процес екстрадиції без оголошення Онищенка в розшук», - зазначили у відповіді НАБУ. На уточнююче питання, про яку процедуру йдеться і з яких правових норм вона випливає, у бюро не відповіли.
  У НАБУ зазначають, що очікують рішення Інтерполу щодо оголошення Онищенка у розшук у жовтні.

  Також Онищенко заявив, що справа проти нього не потрапить до суду у жовтні.

  Як відомо, 5 липня Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт депутата Онищенка. На момент голосування нардеп уже втік за кордон.

  Онищенка звинувачують в організації схеми по перепродажу купленого у держкомпаній газу своїм же фірмам за заниженими цінами. Збитки оцінюються у суму понад 1,6 млрд гривень.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ