У Львові підприємці влаштували акцію протесту з дотриманням карантину

У Львові підприємці влаштували акцію протесту з дотриманням карантину

Під час акції її учасники дотримувалися дистанції і були в масках

Фото: Радіо Свобода

Фізичні особи-підприємці заявили про значні збитки, вимушене звільнення працівників і закриття бізнесу на карантин

У Львові представники малого бізнесу в п'ятницю, 1 травня, влаштували акцію протесту біля міської ради з вимогою «відновити конституційне право на працю».

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Фізичні особи-підприємці заявили про значні збитки, вимушене звільнення працівників і закриття бізнесу на карантин. Люди повідомили, що вважають несправедливою ситуацію, коли великий бізнес при цьому тільки збільшує прибутки.

Підприємці зазначають, що у них немає грошей на оренду, закупівлю товарів, зарплати найманим працівникам.

Міська рада прийняла рішення звільнити підприємців від єдиного податку, але як це повинно працювати реально, поки люди не знають.

Протестувальники висунули владі місцевого і центрального рівня вимоги, зокрема з 1 травня зняти заборону на діяльність мікробізнесу і гарантували дотримання санітарно-гігієнічних вимог. Також вони вимагають на законодавчому рівні скасувати податки з ФОП, яким було заборонено вести діяльність протягом карантину. Ввести мораторій на перевірки органами контролю до часу реформування цих органів, ввести пільгове кредитування з чіткими умовами.

Під час акції її учасники дотримувалися дистанції і були в масках. Протест проходив під наглядом поліції.

Як відомо, 30 квітня Черкаська міська рада ухвалила рішення щодо послаблення карантину у місті раніше 11 травня. Місцева влада дозволила з 1 травня відновити роботу непродовольчих магазинів, ринків, парків і скверів, а також літніх майданчиків кафе і ресторанів.

Після цього поліція порушила кримінальну справу. Правоохоронці пояснили, що місцева влада виходить за рамки своїх повноважень, адже відповідно постанови Кабміну, зараз не можна послаблювати карантин.

Додамо, глава МВС Арсен Аваков заявив, що мер Черкас «загрався», а реакція поліції на його дії буде «жорсткою».

У свою чергу мер Черкас заявив, що не боїться кримінального переслідування через зняття карантину.

Нагадаємо, в Україні станом на ранок 1 травня лабораторно підтверджено 455 нових випадків коронавірусу, це менше на 85 людей, ніж було попередньої доби (540). 

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: